logo

HATIRLAYINIZ! FAİZ VE KARABORSA HARAMDIR

Allah (c.c) ayetinde açık ve net bir şekilde “Kat kat artırılmış olarak faiz yemeyin” diye tebliğde bulunarak yarattıklarını bu konuda uyarıyor. Peygamber Efendimiz (s.a.v) ise bir hadisinde “Malını satışa arz eden kimse rızıklandırılır, karaborsacı ise lanatlenir” buyurmuştu. Bugünlerde yaşanan ekonomik saldırıları fırsat bilenler hatırlayınız ki; faiz ve karaborsa haramdır. Allah (c.c) bu milletin hakkını sizden sorar.

HER ŞEYE RAĞMEN TCMB FAİZİ ARTTIRDI

Türkiye bugünlerde küresel şer şebekelerinin yoğun bir şekilde ekonomik saldırılarıyla karşı karşıya. Türk lirasına yapılan operasyonla dolar karşısında ziyadesiyle değer kaybetmesini küresel fitneciler, geçtiğimiz günlerde de etkisi altına aldığı Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) aracılığıyla faiz oranlarını 6.25 puan artırarak yüzde 17.75’ten yüzde 24’e çıkardı. Başkan Erdoğan’ın ısrarla faiz artırımı şu anki ekonomik durumun çözümü değil demesine rağmen TCMB faizi bu milletin başına bela etti.

AHİ’LİKLE YOĞRULMUŞ BU MİLLETE NE OLUYOR?

Bağımsızlık kelimesi adı altında ‘sıcak para lobisinin’ etkisiyle hareket eden Merkez Bankası’na ‘o işini yaptı diyoruz’ lakin bu topraklarda yetişmiş, bu milletle aşını, ekmeğini paylaşmış, Kur’an ve sünnet ışığında esnaflık yapmaya çalışan, yüzyıllardır Anadolu insanına ışık tutan ‘Ahi’lik geleneğiyle hemhal olmuş bu milletin insanına ne oluyor. Ekmeğe, suya, aşa, kitaba, deftere aklınıza gelecek her şeye zam yapan esnafımız da fırsatçılık yapıp bu milleti sömürüp, cebini dolduracaksa, bu millet nasıl küffarla mücadele edecek.

DÜNYA VE AHİRETİNİZE YAZIK ETMEYİN

Hem bilmezler mi ki; faiz ve karaborsacılık haramdır. Hatırlamazlar mı ki, Allah (c.c) ayetinde “Ey iman edenler! Kat kat artırılmış olarak faiz yemeyin. Allah’tan sakının ki kurtuluşa eresiniz” diyerek faizi yasakladığını. Unuttular mı ki, Peygamber Efendimizin (s.a.v) “Malını satışa arz eden kimse rızıklandırılır, karaborsacı ise lanatlenir” buyurduğunu. Hatırlayınız ey Müslümanlar faizin ve karaborsanın haram olduğunu. Ne bu dünyanıza ne de ahiretinize yazık etmeyin.

Etiketler:
Share
846 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ