logo

FRANSIZLAR “KUR’AN AYETLERİ DEĞİŞTİRİLSİN”

Fransa’da eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile eski başbakanlardan Manuel Valls’ın da aralarında bulunduğu 300 siyasetçi ve yazar, Kuran’dan bazı ayetlerin çıkartılmasını talep etti.

Avrupa’da İslam karşıtlığı ve ırkçılık aynı kanallardan beslenmeye devam ediyor. Fransa’da aralarında ırkçı siyasilerin de bulunduğu yaklaşık 300 kişi Kuran-ı Kerim’den, bazı ayetlerin Yahudi düşmanlığı yaptığı gerekçesiyle çıkartılmasını talep etti.

Fransızlar Kur'an ayetleri değiştirilsin istiyor

ARALARINDA SARKOZY DE VAR

Fransa’da eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile eski başbakanlardan Manuel Valls’ın da aralarında bulunduğu 300 siyasetçi ve yazarın, Yahudi düşmanlığını yaydığı gerekçesiyle Kuran-ı Kerim’den bazı ayetlerin çıkarılmasını isteyen bildirisine Türkiye’den tepki geldi.

Fransızlar Kur'an ayetleri değiştirilsin istiyor

Bildiriye imza atanlar arasında Fransız şarkıcı Charles Aznavour ile birlikte ünlü aktör Gerard Depardieu da bulunuyor.

 

Fransızlar Kur'an ayetleri değiştirilsin istiyor

HÜKÜMET SÖZCÜSÜ BOZDAĞ: 21’İNCİ YÜZYILIN BEYİNSİZLERİ

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Fransa’da aralarında Eski Cumhurbaşkanı Sarkozy ile eski Başbakan Valls’ın da bulunduğu 300 kişinin Kur’an’ı Kerim’i hedef alan skandal bildiriye destek vermelerine sert tepki gösterdi.

Bozdağ yaptığı açıklamada, “Fransa eski cumhurbaşkanı/azılı İslam düşmanı Sarkozy dahil 300 Fransız yazar/siyasetçi,şiddet ve Yahudi düşmanlığı yayıyor iftirasıyla Kur’an’dan bazı ayetlerin çıkartılmasını istemişler. Bunlar; 21.yüzyılın beyinsizleri, barbarları ve Ebu Cehilleridir; DEAŞ’ın batı versiyonudur. Nice Ebu Cehiller; Sarkozy’den daha kudretli/daha azılı nice İslam düşmanları; Kur’an’ı yok etmek, bu mümkün değilse tahrif etmek, bu da mümkün değilse bazı ayetleri Kur’an’dan çıkarmak istediler;ama başaramadılar/hepsi yok oldular; ama Kur’an var ve kıyamete kadar da var olacaktır. Sadece Sarkozy ve onun gibi hamakatin zirvesindeki İslam düşmanları değil bütün İslam düşmanları ve hatta tüm insanlar, cinler ve şeytanlar biraraya gelseler dahi Kur’an’ın veya bir suresinin ya da bir ayetinin benzerini getiremezler ve de Kur’an’ı asla değiştiremezler. Kur’an-ı Kerim’i peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’e vahyedip onun elçiliği ile insanlara tebliğ ettiren de Yüce Allah’tır; kıyamete kadar Kur’an-ı koruyacak da Yüce Allah’tır.”ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’DEN TEPKİLER

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik de sosyal medya hesabından bu bildiriye tepki gösterenler arasındaydı.

Kalın,  “Aralarında Sarkozy’nin de bulunduğu 300 Fransız yazar ve siyasetçi, şiddet ve Yahudi düşmanlığı yayıyor iddiasıyla Kuran’dan bazı ayetlerin çıkartılmasını talep etmiş. Modern çağda cehalet ve hamakat bu kadar olabilir.” mesajını paylaşırken, Bakan Çelik ise “300 Fransız yazar ve siyasetçi, şiddet ve Yahudi düşmanlığı yayıyor iddiasıyla Kuran’dan bazı ayetlerin çıkartılmasını istemişler. Aralarında Sarkozy de var. Entelektüel şiddetin ve barbarlığın en çarpıcı örneği bu. Bu kişiler kim olurlarsa olsunlar ve şimdiye kadar neyi savunmuş olurlarsa olsunlar, bağnazlık tarihinin ilk sırasına yazılacaklar. Barbarlık modern dünyanın ortasına entelektüel ve siyasi sıfatlarla yerleşiyor.” yorumunu yazdı.

Share
849 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ