logo

FİLİSTİN MESELESİ SLOGAN DEĞİL; İNANÇ MESELESİDİR

Bahreynli eski milletvekili Nasır El-Fedale, Bahreyn halkının ve Arap halklarının bilincinin Yüzyılın Anlaşması’nı ve Arap halklarıyla İsrail arasında normalleşme sağlama çabalarını boşa çıkaracağını söyledi.

Filistin meselesi slogan değil; inanç meselesidir

El-Fedale, işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme girişimlerine karşı ortak bir halk hareketinin var olduğuna işaret etti.

Bahreyn’deki Filistin’e Destek Derneği Başkanı Nasır El-Fedale, Filistin Enformasyon Merkezi’ne verdiği röportajda, Amerika’nın Arap ülkelerine arsızca baskı uygulayarak işgal rejimiyle ilişkilerini normalleştirmeye çalıştığını belirtti.

El-Fedale, Amerika’nın Arap ülkelerine şantaj yaparak “barış”, “ekonomik refah” ve benzeri sahte bahaneler altında işgal rejimiyle işbirliği yapmaya zorladığını kaydetti.

Siyonistlerin Arap halklarının İsrailli şahsiyetlerle normal ilişkiler kurmasını sağlamayı başaramadığına dikkat çeken El-Fedale, “Halklarla ilişkileri normalleştiremeyeceklerini anlayınca resmi kurumlara yöneldiler” dedi.

Halkların bilincinin gelişmelerin önünde olduğuna işaret eden Bahreynli eski milletvekili, söz konusu bilincin Trump ve Netanyahu’nun dayatmaya çalıştığı komploları boşa çıkaracağını ifade etti.

El-Fedale, Filistin davasının boş bir slogan olmadığını ve inanç meselesi olduğunu vurgulayarak, Siyonistleşmiş medyanın Yüzyılın Anlaşması’nı halklara kabul ettiremeyeceğini kaydetti.

“Filistin’deki kutsal mekanlarımızdan taviz vermeyeceğiz” diyen El-Fedale, her türlü olumsuz koşula ve ablukaya rağmen boyun eğmeyen Gazze halkının ve Kudüs sakinlerinin direnişlerini örnek gösterdi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Etiketler:
Share
1313 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ