logo

ENVER SEDAT ÇAKIROĞLU, AK PARTİ’DEN İSTİFA ETTİ

Ahmet Davutoğlu ve ekibinin düzenledikleri basın toplantısı ile istifalarını açıklamasının ardından, AK Parti eski Ümraniye İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu da partisinden istifa etti.

AK Parti’den ihracı istenen Ahmet Davutoğlu’nun istifa kararı almasının ardından siyaset gündemi hareketlendi. İhracı istenen eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, eski Genel Başkan Yardımcıları Ayhan Sefer Üstün ve Selçuk Özdağ ve İstanbul eski İl Başkanı Selim Temurci ile birlikte iktidar partisinden istifa ettiklerini duyurmalarının ardından, AK Parti’de yeni istifa haberleri gelmeye başladı. Ahmet Davutoğlu’nun ardından AK Parti’li birçok isim istifa kararı aldı.

AK Parti Ümraniye eski İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Çakıroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada,

“Ülkeme hizmet yolunda hesap yapmadan mücadele ettiğimiz fakat son yıllarda geri dönülmez bir şekilde kuruluş felsefesi ve ilkelerinden uzaklaşan Ak Parti’den bugün itibarıyla istifa ettim.

Rabbim milletimizin yarınları için çalışmalar yapmayı nasip eylesin” dedi.

İşte Çakıroğlu’nun istifa mesajı:

Birçok AK Parti üyesi istifalarını sosyal medyadan duyurdu.

ESKİ İL BAŞKANLARI DA İSTİFA EDENLER ARASINDA

2016-2017 arası Adıyaman İl Başkanlığı yapan Abdurrahman Dimez ile aynı görevde bulunan Seyfettin Bilen, eski Batman İl Başkanı Diyaettin Uçar, eski Ağrı İl Başkanı Cesim Gökce,eski AK Parti Kadın Kollanı MKY Üyesi Aynur Algül, AK Parti Şanlıurfa kurucularından Abdullah Yeşil, eski Muş İl Başkanı Namık Ergün, eski Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, eski Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç ile Dünya Engelliler Gelişim Derneği Genel Başkanı İslam Meral AK Parti üyeliklerinden ayrıldı.

NE OLMUŞTU?

Son dönemde AK Parti’yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sert bir dille eleştiren Ahmet Davutoğlu, düzenlediği basın toplantısı ile parti üyeliğinden istifa ettiğini duyurmuştu. Davutoğlu’nun istifa metnini okuduğu sırada yanında eski vekiller Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün, Abdullah Başcı, AK Parti eski İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve eski Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı vardı. Davutoğlu’nun bu isimlerle kamera karşısına geçmesi “Gövde gösterisi” olarak yorumlanmıştı.

Etiketler: » » »
Share
1017 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ