logo

EMEKLİ ALBAY BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde uzun yıllar hizmet etmiş emekli Piyade Kıdemli Albay Mehmetali Özdemir, İYİ Parti’den Ümraniye Belediye Meclis Üyesi aday adayı oldu

HABER: Kerim ÖZTÜRK // Ümraniye Gündemi Gazetesi // 27.12.2018


İYİ Parti Ümraniye’nin kurucularından olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nde uzun yıllar hizmet etmiş, emekli Piyade Kıdemli Albay Mehmetali Özdemir, Ümraniye Belediye Meclis Üyesi aday adayı oldu. Albay Özdemir, İYİ Parti’nin 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde de iyi bir performans göstererek birçok belediyeyi kazanacağını söyledi.

Siyasi partilerin 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili çalışmaları iyiden iyiye hızlandı. Siyasi hayatına İYİ Parti’de başlayan, İYİ Parti Ümraniye’nin kurucularından olan, emekli Piyade Kıdemli Albay Mehmetali Özdemir, Ümraniye Belediye Meclis üyeliğine aday adaylığı müracaatının ardından Ümraniye’de saha çalışmasına başladı.

Albay Özdemir, kamuoyunun karşına ilk 24 Haziran 2018 seçimlerinde İYİ Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı olarak çıkmıştı.

İYİ PARTİ BİRÇOK BELEDİYEYİ KAZANACAK

1 yıl önce kurulan İYİ Parti’nin ilk seçimlerde iyi bir oy oranı ile meclise girdiğini kaydeden Kıdemli Albay Özdemir, İYİ Parti’nin 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde de iyi bir performans göstererek birçok belediyeyi kazanacağını söyledi.

Mehmetali ÖZDEMİR Kimdir?

Babası ve annesi devlet memuru olan Mehmetali Özdemir, 1967 yılında Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde doğmuştur. İlk ve orta öğrenimi Polatlı’da tamamladıktan sonra, Lisans eğitimini 1985 yılında Kara Harp Okuluna girerek devam etmiş, 1989 yılında Teğmen rütbesiyle Silahlı Kuvvetlerde komutanlık görevine başlamıştır. 2014 yılına kadar yurt içinde ve yurt dışında birlik komutanlığı ve karargâh subaylığı görevlerinde bulunmuştur. 30 Ağustos 2014 tarihinde kıdemli albay rütbesiyle emekliye kendi isteğiyle ayrılmıştır.

Emeklilik sonrası iş hayatına inşaat sektörüne yönelmiş olup, 2016 yılında Kule Vinç firması kurmuştur. Bununla birlikte farklı bir firmada da yöneticilik ve müdürlük yapmaktadır.

Bayan Nimet ÖZDEMİR ile evli olan Mehmetali ÖZDEMİR, Çevre Mühendisi olan bir kız babasıdır. Eğitimlerine Anadolu Üniversitesi’nde “Yerel Yönetimler” bölümünde devam etmektedir. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Siyasi hayatına İYİ Partide başlayan Mehmetali ÖZDEMİR, Ümraniye İlçe Kurucular Kurulunda ve Yönetim Kurulunda görev yaptıktan sonra, Teşkilatlardan sorumlu Ümraniye İlçe Başkan Yardımcılığı yapmıştır.

2018 yılında yapılan Genel Seçimlerinde İYİ Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı olarak gösterilmiştir.

İş İnsanı ve E.Alb. Mehmetali ÖZDEMİR, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerde, İYİ Partinin Ümraniye İlçe Belediye Meclis Üyeliği için aday adayıdır.

Etiketler: » » »
Share
835 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ