logo

EĞİTİM BİR SEN’den ‘EĞİTİMDEN BİR KARE’ FOTOĞRAF YARIŞMASI

Eğitim-Bir-Sen, gençlerin kültürel dünyasına katkı sunmayı sürdürüyor…

Eğitim -Bir-Sen, “Eğitimden Bir Kare” sloganıyla fotoğraf yarışması düzenliyor. Eğitim olgusunun bireysel ve toplumsal önemini fotoğraf sanatının etkileyici dilinden faydalanarak anlatmayı amaçlayan sendika, yarışmayla eğitim süreçlerinin kare kare hikâyelerini ortaya çıkartmayı, eğitimin incelikli, zorlu ve fedakârlıkla bezeli atmosferini daha görünür kılmaya katkıda bulunmayı hedefliyor.

SON KATILIM 10 NİSAN

Son katılım tarihi 10 Nisan 2018 olan yarışmada dereceye giren fotoğrafların sahipleri, ödüllerini, tarihi daha sonra açıklanacak program kapsamında alacak. Fotoğraf yarışmasının detayları www.ebsyarisma.org sitesinde yer alıyor.

BİRİNCİYE 5 BİN TL

Yarışmada birinci olacak eser sahibine 5 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 2 bin TL ve Mehmet Akif İnan Özel Ödülü için bin 500 TL ödül verilecek. Sergilemeye hak kazanan fotoğraflar ise telif ücretleri ödenerek açılacak sergiye dâhil edilecek. Ödüle ve sergiye layık görülen eserler, çıkarılacak albümde de yer alacak. Sendika, yarışma ile ilgili yaptığı yazılı açıklamasında, “Eğitim gibi hepimizi ilgilendiren özel alanı sanatın gücüyle bir araya getirerek toplumsal bakışı sanat gözüyle yansıtmak, meselenin farklı noktalarına tercümanlık edecek” ifadelerine yer verildi.

Etiketler:
Share
1359 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ