logo

DAYMED’DEN KAYMAKAM DERVİŞOĞLU’NA ZİYARET

Doğal Afetler ve Yoksullukla Mücadele Eğitim Derneği (DAYMED 2011) Başkanı Ömer Tabak ve yönetimi Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu’nu makamında ziyaret etti.  

Kısa bir süre önce 3’üncü Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştiren (DAYMED 2011) Doğal Afetler ve Yoksullukla Mücadele Eğitim Derneği’nin nezaket ziyaretleri çerçevesinde ilk durağı Ümraniye’nin mülki idare amiri Kaymakam Suat Dervişoğlu oldu. Üçüncü dönemde de yeniden başkan seçilen Ömer Tabak ve yeni yönetimi Kaymakam Dervişoğlu’nu makamında ziyaret etti.  

TABAK: “AFET BİLİNCİ ÖNEMLİ”

Yeni yönetimini Kaymakam Dervişoğlu ile tanıştıran ve dernek çalışmaları hakkında bilgi veren başkan Tabak, İstanbul’da yaşanacak olan olası deprem sonrasında yaşanacak tehlikelere dikkat çekti. En son yaşanan Irak-İran sınırındaki depremi hatırlatan Tabak, bu depremin beklenen büyük İstanbul depremini daha da tehlikeli hale getirdiğini belirtti. Bu kapsamda vatandaşlara deprem öncesi ‘Afet Bilinci’nin verilmesi gerektiğini kaydeden Tabak, ‘İşte DAYMED’in kuruluş amaçlarından biri de bu ‘Afet Bilinci’nin verilmesidir’ dedi.

Başkan Tabak, DAYMED’in açılımındaki ‘Yoksullukla Mücadele’ kısmına açıklık getirerek, “Bizim ‘Yoksullukla Mücadele’den kastımız, fakir-fukaraya ayni ve nakti yardım değil elbette bunlarda yapılmalıdır ancak bizim buradaki mücadelemiz deprem sonrası yaşanacak yoksulluktur” diye konuştu.

KAYMAKAM DERVİŞOĞLU: “ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ”

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Suat Dervişoğlu ise  “Önemli ve ciddi konulara el attığınızı görüyorum. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Kaymakamlık olarak üzerimize düşen sorumluluk neyse bu noktada size yardımcı olacağız” dedi.

Ziyarete Başkan Ömer Tabak‘ın yanı sıra Başkan vekili Orhan Sayar, Genel Sekreter Kenan Hayal, Sayman Halit Ulutepe, Basın ve Halkla İlişkiler Kerim Öztürk, Eğitimden sorumlu Mustafa Bodur ve Denetleme kurulu üyesi Nurettin Örkçü katıldı.

Ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Etiketler: » »
Share
1230 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ