logo

DAVA AÇARAK GEÇİMİNİ SAĞLIYOR!

Yayınevlerine dava açarak geçimi sağlayan Bilal Denge, 150 tane dava açarak rekor kırdı. 40 tane yayınevine dava açan Denge’ye kimse bilirkişi olmuyor.

İSTANBUL-Daha önce öğretmenlik yapan ve çeşitli yayınevlerinde yazarlık yapan Bilal Denge açtığı davalarla Mahkemeleri ve Hakimleri canından bezdirdi. Yaklaşık 40 tane yayınevine dava açan Bilal Denge’nin mağdur ettiği Kırmızı Beyaz Yayıncılık, Bilfen yayıncılık, Gendaş yayıncılık, A1 yayıncılık , Üçgen yayıncılık, Arı yayıncılık gibi 40 yayıncı ‘Bu adam Türkçe öğretmeni olmasına rağmen, Matematik, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi gibi kitaplar yazmış, açmış olduğu dershanelerde her derse girmiştir. 2007’den sonraki mesleği yine kendi ifadesi ile adları bizde saklı Türkiye’nin 40 civarında seçkin eğitim yayıncısına benim kitaplarımdan alıntı yaptınız iddiası ile tehdit ile para sızdırıyor. Para vermeyi kabul etmeyen yayın evlerini fikir sanat eserleri hukuk mahkemesine dava açıyor. Ceza mahkemesine, vermesinde bir sakınca yok esas sıkıntı burada başlıyor, benzerlik olduğunu iddia ettiği konular çok komik. Diyor ki kitaplarınızda kullandığınız basit excel tabloları bana ait. Eğitim yayıncılığında ilk defa bu tabloları ben kullandım. Daha da ileri giderek anonim olan Nasreddin Hoca fıkraları, La Fonten Masalları gibi metinleri de ilk ben kullandım ve siz yayınevleri bunları benim kitaplarımdan aldınız” diyerek hukuk yollarına başvuruyor.

Basın savcılarının bunu suç saymasını istiyor. Suç saymayan savcılar ve hakimler hakkında da dava açıyor. Kendi aleyhine karar veren bilirkişileri ağır cezaya ya da organize şubeye şikayet ederek sindirmeye çalışıyor. Ya da kendi facebook sayfasında alenen pervasızca ağza alınmayacak küfür ve hakaretler yağdırıyor. Hakaret edilen o kadar çok bilirkişi var ki isimlerini saymak mümkün değil.

Eğitim yayıncılarının son mahkemelerinde hakimlerimiz bilirkişi seçimi için dosyaları Ankara  mahkemelerine gönderiyorlar. Neden İstanbul’daki üniversitelere göndermiyorsunuz diye sorulduğunda hakimler, “İstanbul da hiçbir bilirkişi Bilal Denge’nin dosyasını almak istemiyor.” Çünkü hepsini şikayet ediyor. Hiçbir bilirkişi organize şubeye gidip ifade vermek istemiyor. Bu şartlar altında eğitim yayıncıları işlerini güçlerini bırakıp sürekli mahkemelerde kendilerini savunmaya çalışıyorlar.

HABER Kaynağı: Cüneyt Bitikçioğlu

Etiketler: »
Share
2069 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ