logo

ÇIKAR HESAPLARI KİMLERİ BİRLEŞTİRDİ?!

Müfettiş raporu ile suçları sabit olan yöneticilerin Dudullu-Çakmak-Üsküdar Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi’ne aday olması ve bu adayları  haklarında yolsuzluk ve rüşvet davaları açılmış isimlerin desteklemesi “HADİ ORDAN!”dedirtiyor. 

“Çiftlikbank” dolandırıcılığını aratmayan yolsuzluklar ile gündemden düşmeyen Dudullu-Çakmak-Üsküdar Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi’nin kongresi 8 Nisan Pazar yarın yapılacak.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) müfettiş raporu ile suçları sabit olan yöneticilerin aday olması ve yine haklarında yolsuzluk ve rüşvet davaları açılmış isimlerin bu adayları desteklemesi dikkat çekiyor.

ÇIKAR HESAPLARI EZELİ RAKİPLERİ BİRLEŞTİRDİ!

Aynı çarkın içinde olmasına rağmen Kefalet Kooperatif Başkanı Zihni Teke’yi ‘Hem yolsuzluk hem de usulsüzlük var’ diye şikayet eden, ardından Teke’nin yerine atanan ve kendi yapmış olduğu yolsuzluğun ortaya çıkmasıyla başkanlıktan istifa eden Mehmet Yirmibeş’i iki isim destekliyor. Bunlardan biri Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Yıldız, diğeri ise kamuoyunun çok yakından tanıdığı Ümraniye Esnaf Vakfı başkanı Bayram Çavuşoğlu.

Bilindiği üzere; oda başkanlığı dönemde odanın mallarını yok pahasına satan ve kurduğu vakfa aktaran Bayram Çavuşoğlu ve yönetiminden 14 kişi Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın açtığı davada suçlu bulunarak 10’ ar ay hapis cezası almıştı. Ayrıca, Çavuşoğlu hakkında açılan rüşvet davası ile vakıf başkanlığından uzaklaştırma davaları da devam ediyor.

Mehmet Yıldız ile Bayram Çavuşoğlu’nun ezeli rekabetini camiada bilmeyen yoktur. Yan yana bile kuvvetle gelme ihtimali olmayan bu ikilinin Mehmet Yirmibeş’i desteklemede ortak hareket etmeleri kamuoyunda çıkar hesaplarının hiçbir şeyin önüne geçemeyeceği gerçeğini bir kez daha gösterdi.

“HA HASAN HA KEL HASAN!”

Zihni Teke ise bu süreçte Vedat Boz’a destek veriyor. Boz’da yolsuzluk iddialarıyla gündeme gelen sıkıntıların ve yolsuzlukların babası Zihni Teke’nin başkanlığında Mehmet Yirmibeş ile birlikte aynı yönetiminde yer almış bir isim. Kısaca ha Zihni Teke ha Vedat Boz!!!

Etiketler: » » »
Share
1283 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ