logo

CHP VE İYİ PARTİ’DEN ÜMRANİYE’DE ‘İTTİFAK’ SÜRPRİZİ!

Yerel seçimlerde CHP ve İYİ Parti, Ümraniye’de de anlaştı. İYİ Parti’nin CHP Adayı Cafer Aktürk’ü destekleme kararı aldığı açıklandı.

HABER: Kerim ÖZTÜRK // Ümraniye Gündemi Gazetesi// 17.02.2019


Millet İttifakı’nın iki ortağı CHP ve İYİ Parti İstanbul’da Ümraniye’nin de aralarında olduğu 10 ilçede partilerin kendi adayı ile seçimlere gireceği duyurulmuştu. Ancak CHP ve İYİ Parti tabanı Ümraniye’de ittifak yapılması noktasında ilçe başkanlıklarına yoğun talepte bulundu. Tabanın sesini İl ve Genel Merkeze taşıyan her iki partinin ilçe başkanları, yapmış oldukları görüşmeler neticesinde seçim iş birliği yapmakta mutabık kaldı. Ümraniye’de ittifak olacak mı olmayacak mı diye merakla beklenirken, dün CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İYİ Parti Ümraniye İlçe Başkanlığı’nı ziyaretinde CHP ve İYİ Parti’nin Ümraniye’de ittifak yapma kararı aldıkları açıklandı.

Daha sonra İmamoğlu, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, CHP Ümraniye Belediye Başkan Adayı Cafer Aktürk ve İYİ Parti’nin Ümraniye İlçe Başkanı Yakup Fındık, Ümraniye’de ki ittifak göstergesini objektiflere yansıttı.

Seçim çalışmaları kapsamında Ümraniye’ye gelen CHP‘nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ise İYİ Parti ziyaretinde şunları söyledi.

“ÇALIŞMAK ZORUNDAYIZ”

 “İYİ Parti İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etmekten büyük keyif alıyorum. Bizim derdimiz İstanbul’un bu kötü gidişine hep birlikte dur demek. O bakımdan İstanbul için birlikte ve omuz omuza çalışacağız. Sahada çalışacaksınız. Çalışmak zorundayız. Çok ama çok çalışacaksınız. İnanın en çok çalışanınız olacağım, göreceksiniz.”

SEVGİ VE SAYGI KAZANACAK

“Kim ne derse desin, ben tek bir gün bile kötü bir söz kullanmayacağım. Kirli siyasetten uzak duracağım, herkesin mutluluğu için çalışacağım. Bu seçimin sonunda iyilik, sevgi ve saygı kazanacak.”

CAFER AKTÜRK ÜMRANİYE HALKINA HAYIRLI OLSUN

“Ümraniye de, Millet İttifakı’nın tek aday ile seçime gireceği ilçemiz oldu. Cafer Aktürk Ümraniye halkına hayırlı olsun. Bu yolda desteğini esirgemeyen İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya teşekkür ederim.”

İmamoğlu daha sonra Cumartesi günleri kurulan halk pazarını ziyaret etti.  Burada pazar tezgahına çıkan İmamoğlu, bir çocuğu kucağına aldı. Burada pazarcılara yönelik kısa bir konuşma yapan Ekrem İmamoğlu, “Ümraniye’de halkımıza çok teşekkür ediyorum. Sizi sadece ziyarete geldim. Beni bu kadar sevgi ve saygıyla karşılamanız yüreğimi öyle büyüttü ki, inanamazsınız” dedi.

Etiketler: » » » » » »
Share
1458 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ