logo

CHP ÜMRANİYE İLÇE GENÇLİK KOLLARI BAŞKAN ADAYI DİLARA ÇAKIR…

Dilara Çakır, önümüzdeki günlerde yapılacak olan Cumhuriyet Halk Partisi Ümraniye Gençlik Kolları Başkanlık seçimi öncesi başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları’nda da kongre heyecanı başladı. 26 Kasım Pazar günü yapılması planlanan CHP Ümraniye İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı kongresinde mevcut Gençlik Kolları Başkanı Mertcan Arslan’ın tekrar aday olmayacağı öğrenilirken, Gençlik Kolları Başkalığı’na ilk adaylık açıklaması Dilara Çakır’dan geldi.

“2019’UN GENÇ KADROLARINI KURACAK BİR GENÇLİK KOLLARI İÇİN ADAYIM”

İki dönem Gençlik Kollarında aktif olarak gençlik kolu yöneticiliği yapan ve partililerin takdirini kazanan Dilara Çakır, adaylık süreci ile ilgili yaptığı açıklamada “Ümraniyemizin birliği ve beraberliği için uzun zamandır genç arkadaşlarımız ile birlikte mücadele verdik. Bu mücadelede daha ön saflarda yürümek adına bir yola çıkıyoruz. Bu yolda gençler olarak karar alıp, gençler olarak yürümeye kararlıyız. Gençlik örgütümüz ile yaptığımız görüşmeler sonucunda, daha güçlü ve 2019’un genç kadrolarını kuracak bir Gençlik Kolları için Ümraniye Gençlik Kolları Başkanlığına adayım. Değerli gençlik örgütümüzün de desteğiyle hep birlikte Ümraniye siyasetine yön vermeye hazırız dedi.

CHP’de olağan kurultay takvimi tüm hızıyla devam ediyor. Kadın kollarının kongre takviminin ardından, gençlik kollarının da kongre takvimi belli oldu.

CHP Gençlik Kolları Genel Merkezi’nin belirlediği takvime göre ilçe kongreleri 26 Kasım’da başlayacak, 16 Aralık’ta bitecek. İl Kongreleri ise 19 Aralık’ta start alarak 14 Ocak’ta sonlanacak.

Dilara ÇAKIR Kim?

1994 yılında İstanbul’da doğdu. Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Avukatlık yapıyor. İki dönem Gençlik Kollarında aktif olarak gençlik kolu yöneticiliği yapan Çakır, aktif olarak Gençlik Kolu Yöneticiliği yaptı.

Etiketler:
Share
1717 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ