logo

CHP ÜMRANİYE İLÇE BAŞKANI CAFER AKTÜRK’ÜN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

CHP Ümraniye İlçe Başkanı Cafer Aktürk,  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Aktürk açıklamasında: “Türkiye Cumhuriyeti’nin, Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yürüttüğü bağımsızlık mücadelesinin en büyük zaferi olan Cumhuriyetimizin 94.yılını kutluyoruz” dedi.

Aktürk, “Cumhuriyet, bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü, dayanışmamızı sağlayan, eşitliğin ve özgürlüğün güvencesi milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır. Kuruluş ilkelerimiz, Yurtta ve Dünyada Barış ulusumuz için yaşamsal önem arz etmektedir. Bu ilkelerden sapıldığında; akıl, bilim, hukuk, özgürlük ve birlikte yaşama kültüründen ödün verildiğinde; geldiğimiz noktayı acıları çok yakın zamanda içimiz acıyarak gördük.

Ülkemizde yaşanan darbe kalkışmasından sonra hükumetin aymazlıklarına karşın halkımızın parlamenter demokrasimiz ve gazi meclisimize sahip çıkması, başta hükümet olmak üzere hepimizin Cumhuriyetimize olan sorumluluğumuzu kat be kat artırmıştır.

Bu ülkede yaşayan herkes bilmelidir ki; Bağımsızlık, ülkemizin varlığı, bütünlüğü, geleceğimizin teminatı, üretimden uluslarası ilişkilere, anlaşmalara ve genç nesillere çağdaş bilimsel eğitimin güvencelerini Cumhuriyet’le kazandırdık.

Cumhuriyetle milli birlik, barış içinde yaşadık ve hem nimeti, hem külfeti paylaştık. cephelerde sırt sırta verip ülkemizin bağımsızlığına kavuşması için dünyaya örnek olan bir mücadele ile kurduğumuz Cumhuriyetimizin 93.yılı kutluyor, Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşunda Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü, Fevzi Çakmak, Kazım Karabekir ve değerli silah arkadaşlarını, daha sonra ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarını defa eden şehitlerimizi minnetle anıyor, gazilerimize de sağlık diliyorum” dedi.

Etiketler: »
Share
833 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ