logo

CAFER AKTÜRK; “DEMOKRASİ ÖRNEĞİ GÖSTERDİK”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ümraniye İlçe Başkanı Cafer Aktürk, “Ümraniye’deki delegasyon seçimleri tam bir demokrasi şöleni havasında geçti ve demokrasi örneği gösterdi” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ümraniye İlçe Örgütü genel merkezin belirlediği programa göre ilçe ve il kongreleri ile kurultay delegasyonunun belirleneceği delege seçimini tamamladı.

Delege seçimleri CHP Genel Merkezi’nin belirlediği takvime göre gerçekleştirildi. CHP Ümraniye İlçe Başkanlığı, Genel Merkezin belirlediği takvime göre 10 Eylül’den iki hafta sonra 24 Eylül itibari ile Ümraniye’deki mahalle örgütlerinde delege seçimlerini yaptı.

CHP Ümraniye İlçe Örgütü, 24 Eylül – 15 Ekim tarih aralığında Ümraniye’nin 35 mahallesinde yapılan seçimle CHP Kurultayı öncesi gerçekleştirilecek il ve ilçe kongreleri ile ön seçimlerde oy kullanacak delegasyon belirlendi.

5 Aralık 2017’den sonra yapılması planlanan Ümraniye ilçe kongresi için 419 delege oy kullanacak. CHP’nin Ümraniye’de 8 bin 600 üyesi var.

Delegasyon seçim sürecini Ümraniye Gündemi’ne değerlendiren İlçe Başkanı Cafer Aktürk, demokrasi şöleni havasında geçen ve yüzde 70 oranında katılım sağlanan delegasyon seçimlerinde Ümraniye İlçe Örgütü’nün bir demokrasi örneği gösterdiğini kaydetti.

Aktürk, şunları söyledi:

“DEMOKRASİ ÖRNEĞİ GÖSTERDİK”

“Parti ciddi bir şekilde yenilenme yaşıyor. Heyecanlı, üretken insanlar partimizin geleceği için kendini ortaya koydu. Bu süreçte başarılı bir seçim çalışması yürütüldü. Kazanan önemli değil. Bizim ana hedefimiz 2019 yerel seçimleri. Ülkenin bekası söz konusuyken bizim kendi içimizde çatışmamız gibi bir şey ortada olamaz. Bu bağlamda Ümraniye’deki delegasyon seçimleri tam bir demokrasi şöleni havasında geçti ve demokrasi örneği gösterdi. Seçimlere üyelerimizden yüzde 70 oranında katılım oldu. Hiçbir seçim bölgesinde en ufak bir olay dahi yaşanmadı. Ülkenin genel seçimi yapılıyormuş gibi bir ortam hazırlandı. İlçe olarak seçimlerin demokratik bir ortamda gerçekleşmesi için her türlü olanağı ve imkanı oluşturmaya çalıştık ve onu başardığımızı düşünüyorum. Özellikle Ümraniye’deki seçimlerin nasıl geçeceğine dair bir merak vardı.  Ümraniye gerçekten bu konuda üzerine düşeni yaptı. Nasıl ki genel başkanımız her platformda “Adalete ihtiyacımız var” diyor, bizim ana temamız da ‘Adaleti kendi içinde yaşatmazsan inandırıcı olmazsın’ biz onu yaşattık. Yapılan seçimlerde en ufak bir itirazın olmayışı bunu doğru bir şekilde yaptığımızın göstergesidir. Artık bundan sonraki süreç aralık ayında yapılacak olan kongre sürecidir. Bununla ilgili çalışmalar olacaktır. Partimiz aralık ayında yenilenerek yeni bir güç kazanarak 2019 hedefini tutturmaya yönelik çalışmalarını devam ettirecektir.”

“YENİDEN GÖREV VERİLİRSE GERİ DURMAYIZ”

“Delegasyon seçimlerini mevcut kadrosuyla birlikte değerlendirerek analizlerini yapacaklarını kaydeden Aktürk, “Kendi aramızda bu süreci nasıl değerlendireceğimizi oturup konuşacağız ve tartışacağız. Bu noktada başka bir arkadaş görev almak isterse hay hay deriz. Ancak kadromuz Cafer Aktürk sen devam et derse biz hiçbir zaman kadromuzun söylediğinin gerisinde durmayız. Ama her zaman için birlik ve beraberliği sağlayan bir kadro olursa biz hiçbir zaman koltuğa yapışan insanlar değiliz. Yeter ki partimiz 2019’a en güçlü bir şekilde girsin.”

Etiketler: » »
Share
1518 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ