logo

Bakan Kurum: “628 kentsel dönüşüm konutunun temelleri iki ay içerisinde atılacak”


facebooktwitter
Kerim Öztürk
umraniyegundemi@gmail.com

Ümraniye Zemin Altı Katlı Otopark ve Belediye Meydanı Açılış Töreni”nde yaptığı konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Ümraniye’de Hekimbaşı, Kazım Karabekir ve Dumlupınar mahallelerindeki 628 kentsel dönüşüm konutunun temellerini de en geç iki ay içerisinde atacağız” dedi.

Ümraniye Zemin Altı Katlı Otopark ve Belediye Meydanı Açılışı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla yapıldı.

Bakan Kurum, “Ümraniye Zemin Altı Katlı Otopark ve Belediye Meydanı Açılış Töreni”nde yaptığı konuşmada, bu alanın hem depremde toplanma alanı vazifesi göreceğini hem de Ümraniyelilerin ve İstanbulluların ihtiyaçlarını gidereceğini söyledi.

İstanbul’u, tarihin en büyük çevre ve şehircilik projeleriyle tanıştırdıklarını belirten Kurum, İstanbul’u depreme hazırlayıp, vatandaşların daha sağlıklı ve güvenli konutlarda oturmalarına imkan sağlarken, diğer taraftan meydanlar, otoparklar ve yeşil alanlarla vatandaşların ihtiyaçlarını gidermeye gayret gösterdiklerini kaydetti.

Kurum, son 10 yılda İstanbul’da 600 bin konutu yenilediklerini, şu anda da 39 ilçede 140 bin yeni konutun dönüşümüne devam ettiklerini anlattı.

“628 kentsel dönüşüm konutunun temelleri iki ay içerisinde atılacak”

Kurum, Ümraniye’de Hekimbaşı, Kazım Karabekir ve Dumlupınar mahallelerindeki 628 kentsel dönüşüm konutunun temellerini de en geç iki ay içerisinde atacaklarını, bu üç mahallede yapılacak konutların sayısını etaplar halinde iki bine çıkaracaklarını, 2035 yılına kadar güvensiz, sağlıksız tek bir konut kalmayana dek çalışmaya devam edeceklerini aktardı.

Ümraniye’de, toplam büyüklüğü 490 bin metrekareye ulaşan iki millet bahçesi bulunduğunu belirten Kurum, 160 bin metrekare büyüklüğündeki Osmangazi Korusu Millet Bahçesi’ni de kasıma kadar tamamlayıp hizmete sunacakları müjdesini verdi.Etiketler: » » » » » » » » »
Share
258 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ümraniye’de zincir marketlere giren şahıs tutuklandı

  25 Nisan 2023 TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  Ümraniye’de 3 zincir markete girerek gıda malzemesi çalan şahıs tutuklanarak ceza evine gönderildi. İstanbul Emniyet müdürlüğü görevlileri, "İşyerinden ve kurumdan hırsızlık" suçu ile ilgili Ümraniye ilçesinde yürütülen çalışma başlattı. Geçtiğimiz Perşembe günü saat 14.30 sıralarında Dudullu Mahallesi'nde faaliyet gösteren 3 zincir marketten hırsızlık yapıldığına dair ihbar alınması üzerine ekipler olay yerlerine gitti. Çaldıklarını montuna sakladı Olay yerlerinde yapılan çevre ve güvenlik kameraları incelemelerinde, kimlik bilgi...
 • Özcan Baripoğlu, sessizler için iktidara gelmek zorundayız! 

  17 Nisan 2023 GENEL, GÜNCEL, POLİTİKA, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  CHP İstanbul 1. Bölge milletvekili Dr. Özcan Baripoğlu, “İpek hemşire için, teknisyen İsmail için, Profesör Fuat için, doktor Gökhan için, mühendis Ali için… Çok insan için iktidara gelmek zorundayız. İşçiler, emekliler, ev hanımları, öğrenciler, beyaz yakalılar, mavi yakalılar, kuryeler, bakım işinde çalışanlar vs. yani biz, sessizler için onlar adına iktidara gelmek zorundayız.”   Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi 14 Mayıs’ta yapılacak. Yüksek Seçim Kurulu’na listelerin sunulmasıyla birlikte seçime kısa bi...
 • Ümraniye’de farkındalık programı

  13 Nisan 2023 EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  2 Nisan otizm farkındalık günü kapsamında yürütülen uygulamalı farkındalık programı özel ve devlet okulları işbirliği bu hafta da devam etti. Ümraniye Şakire Hanım Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri ile Era Koleji Ümraniye kampüsü öğrencileri bir araya gelerek sosyal yaşam becerilerini destekleyecek çalışmalarda bulundu. Uygulama okulunda otizm hakkında gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra lise düzeyinde normal gelişim gösteren kolej öğrencileri sınıf ortamında gözlem ve ortak müfredat çalışmalarına dahil oldu. İki hafta süren...
 • Ümraniye’de ev sahibi ile kiracının fahiş zam kavgası!

  13 Nisan 2023 GENEL, GÜNCEL, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER, YAŞAM

  Son dönemde artan kira fiyatları ev sahibi ile kiracıları karşı karşıya getirmeye devam ediyor. Ümraniye’de 2 senedir kirada oturan Recep Emirhan Dinç ile ev sahibi arasında kira zammı tartışması çıktı. Ev sahibi, bin 500 lira olan kirayı 6 bin liraya çıkarmak isteyince kiracı Emirhan Dinç zammı kabul etmedi. Ev sahibi, kiracıya ‘eve zarar vermişsin’ diyerek kapısına geldi. İkili arasında burada çıkan tartışmada kiracı darbedildi. "Görüntü alırsan saldırırım" Cep telefonuna yansıyan görüntüde kiracı Recep Emirhan Dinç koşara...