logo

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, görevinden istifa etti

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, sağlık koşulları nedeniyle görevinden istifa ettiğini açıkladı. Başkan Çağırıcı, istifasını Twitter hesabından yaptığı açıklama ile duyurdu.

Son dakika: Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı istifa etti

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, sağlık sorunları nedeniyle görevinden istifa etti. Çağırıcı, istifa nedenini “kalp sorunlarının tekrarlaması” olarak açıkladı..

Çağırıcı’nın açıklamasında, “Daha önce mevcvut olan kalp sorunlarımın tekrarlaması sonucu, beni çok sevdiğim Bağcılar halkına hizmetten alıkoyacağı gerekçesiyle karşı karşıya kaldım. Kıymetli hekimlerimizle yaptığımız istişareler neticesinde, görevi bırakmam gerektiği kanaatine vardım. Dolayısıyla 13.04.2022 tarihi itibarıyla Bağcılar Belediye Başkanlığı görevimden istifa ettim.” ifadeleri yer aldı.

Bir süredir sağlık sorunları yaşayan Lokman Çağırıcı, son olarak dün sabah kalp rahatsızlığının yeniden süksetmesi nedeiyle hastaneye kaldırılmıştı.

LOKMAN ÇAĞIRICI KİMDİR?

1965 yılında Giresun’un Bulancak ilçesinde dünyaya gelen Lokman Çağırıcı, 1978 yılından itibaren Bağcılar Mahmutbey Mahallesi´nde ikamet etmeye başladı.

1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Endüstri Mühendisliği Bölümü´nden mezun olan Çağırıcı, 1999 yılına kadar çeşitli kurumlarda üst düzey yöneticilik yaptı ve ticaretle meşgul oldu.

Özel sektördeki çalışmalarının yanı sıra 1990 yılından itibaren siyaset hayatı başlayan Çağırıcı, 1999 yılında Bağcılar Belediye Meclis Üyesi seçildi.

.

Etiketler: » » »
Share
376 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ