logo

AVUKAT ŞEMSİ DAK, ADAY ADAYI OLDU

Avukat Şemsi Dak, aday adaylığı başvuru formunu AK Parti Ümraniye İlçe Başkanlığına vererek Ümraniye Belediye Başkanı aday adayı oldu.

HABER: Kerim ÖZTÜRK // Ümraniye Gündemi Gazetesi // 12.11.2018


31 Mart 2019 yerel seçimleri yaklaşırken AK Parti’de aday adayı başvuru süresinin 16 Kasım Cuma saat 17.00’ye kadar uzatılmasıyla devam eden süreç tüm hızıyla devam ediyor.

İstanbul’un en cazip ilçelerinden biri olan Ümraniye’de AK Parti’nin adayının kim olacağı merak edilirken, 2014 mahalli idareler seçiminde Ümraniye Belediye Başkanlığı aday adayı olan Avukat Şemsi Dak, bugün yeniden aday adaylığı başvurusunda bulundu.

AK Parti Ümraniye İlçe Seçim İşleri Başkanı Ziya Durmuş Çiftçioğlu’na aday adaylık başvuru formunu teslim eden Avukat Şemsi Dak, Ümraniye Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu.

“HAYALİM ÜMRAN, HAYALİM ÜMRANİYE”

Başvurusunun ardından açıklamalarda bulunan Av. Şemsi Dak,

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 2023 hedefi doğrultusunda milletimize hizmet etme noktasında partimizin ve davanın birer neferi olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizim tarihi ve kültürel mirasımız belediyeciliğe “ÜMRAN” perspektifinden bakmamızı yaşam ve üretim tarzımızı tarihi ve kültürel bağlarla ilişkilendirip sağlam temeller üzerine kurmamızı zorunlu kılıyor.

ÜMRAN bize yabancılaşan şehirler değil, bizi kucaklayan şehirlerde kendimiz olarak yaşayabilmek ve kendimiz kalarak var olabilmektir.

ÜMRAN rekabetçi dünyada tek başımıza değil bir araya gelerek güçlü ekonomik yapılar oluşturmamızdır.

ÜMRAN genel ahlakın kurumsal yapıya kazandırılması ve ahlakın ortak hukuk haline gelmesidir.

İşte bu yüzden HAYALİM ÜMRAN, HAYALİM ÜMRANİYE diyerek tekrar yola çıktık.

2014 yerel seçimlerinde savunduğum fikirler ve ortaya koyduğum projeler ÜMRAN hayali idi ve ÜMRAN’ın değeri zaman içinde ortaya çıktığından 2019 yılı belediye seçimlerinde tekrar aday olma gereği duydum. 

Halkımızdan ÜMRAN’a destek vermelerini, ÜMRAN hayaline katkı sağlamalarını bekliyor, seçimlerin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı sonuçlar doğurmasını bekliyorum” diye konuştu.

Şemsi Dak kimdir?

Ailesi Trabzon-Çaykara-Kabataş köyünden 1920’li yıllarda Bayburt-Çiçekli Köyüne göç etmiş olan Şemsi Dak, 1980 yılında Bayburt’da doğdu. Çiçekli Köyü İlkokulu, Arpalı Ortaokulu, Bayburt Hoca Ahmet Yesevi Anadolu Öğretmen Lisesi’ni okuduktan sonra Şemsi Dak, Üniversite tahsilini Ankara Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. 

Av. Şemsi Dak, 2014 mahalli idareler seçimlerinde Ümraniye Belediye Başkanlığı aday adayı, 2018 Yılı seçimlerinde ise İstanbul 1. Bölge Milletvekili aday adayı oldu. 

2002 yılından beri kendi avukatlık ofisinde meslek hayatını sürdürüyor.

Etiketler: » » »
Share
1375 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ