logo

ATAKENT’E ‘CAN’ GELECEK

Atakent’in çağdaş yüzünün karartılmasını önlemek için yola çıkan Atakent Mahallesi muhtar adayı Bulut Can Okuducu, Yaşayan Atakent için “Atakent’e CAN gelecek” dedi.

HABER: Kerim ÖZTÜRK // Ümraniye Gündemi Gazetesi // 8.02.2019


31 Mart yerel seçimleri, seçmen için yalnız belediye başkan adayını değil, yıllarca oturmuş olduğu mahallesinin muhtarını da belirlemesi açısından bir o kadar önem arz ediyor. Çünkü, mahalle sakinleri, muhtarına mahallesinin gözü, kulağı ve sesi olarak bakıyor. Ümraniye’nin güzide mahallelerinden biri olan Atakent Mahallesinde muhtar adayı olan Bulut Can Okuducu, yaptığı seçim çalışmasıyla dikkat çekiyor. Okuducu ayrıca Atakentte muhtar adayları arasında EN GENÇ muhtar adayı olması özelliğine sahip.

YEŞİL ALANIN İMARA AÇILMASININ ÖNÜNE GEÇTİ

Mahallesine, mahalle kültürüne düşkünlüğünü ve sorunlara duyarsız kalmadığını daha muhtar adayı olmadan önce gösteren ve yeşil alanları korumak için kolları sıvayan genç muhtar adayı Bulut Can Okuducu, Sağlık Ocağı’nın bahçesinin yer aldığı arazi üzerinde imar değişikliği yapılmasını kabul etmeyerek konunun ulusal basında yer almasını sağlamış ve mahallenin sesi olmuştur. Sürecin takipçisi olarak bu araziye yapılacak olan imar değişikliğinin iptal edildiğine dair resmi bilgiyi mahallelilere müjdelemiştir. 

KADINLAR BİZİM EN BÜYÜK DESTEKÇİMİZ

Genç muhtar adayı Bulut Can Okuducu, kadın elinin değdiği hemen hemen her işte başarının sırrını çözmüş olması ve de başarının kaçınılmaz olduğu inancıyla ilk toplantısını mahallesindeki kadınlar ile yapmıştır. Okuducu, bir muhtar adayının bu kapsamda bir kadın toplantısını ilk defa yaptığını söyledi. Ayrıca seçim çalışmalarında kadınların en büyük destekçisi olduğunu belirtiyor.

SEÇİMİN BELİRLEYİCİSİ GENÇLER OLACAK

Saha çalışmaları noktasında mahallesindeki hayvan severler ve gençlerle de bir araya gelen ve toplantılar düzenleyen genç muhtar adayı Okuducu, “bu seçimin belirleyicisi mahallesini seven gençler olacak” diyor.

MUHTAR AZALARI ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇLERDEN

Öğretmen çocuğu ve de torunu olan Bulut Can Okuducu, öğretmenlere verdiği değeri gösterme adına adaylık açıklamasını öğretmenler için çok anlamlı bir gün olan ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’nde yapmış. Bu mihvalde muhtar azalarını da ağırlıklı olarak üniversite mezunu gençlerden oluşturmuş. 

Atakent’in çağdaş bir yüzü var. Bunun karartılmasını önlemek için yola çıktığını vurgulayan Atakent Mahallesi Muhtar Adayı Bulut Can Okuducu; mahallesine yönelik Ümraniye Gündemi’ne yapmış olduğu değerlendirmede şunları söyledi:

YAPILMASI GEREKEN ÇOOOK HİZMET VAR

Atakent Mahallesinin fiziki açıdan çok eksiği yok gibi görünse de aslında yapılması gereken çok hizmet var. 27 yıldır bu mahallede oturuyorum ve yapılması gerekenleri çok iyi biliyorum dedi.

Kentsel dönüşüm kapımızı çalmak üzere. Bununla ilgili hazırlıklı olmalıyız. Ranta dayalı bir dönüşümü mahalle halkı olarak kabul etmemiz mümkün değil.

Mahallemizde 9A otobüs sefer saatleri başta olmak üzere toplu taşıma araçlarının ihtiyaçlar kapsamında düzeltilmesi gerekiyor.

Bir sabit pazar alanımız var. Sabit pazarın belediye ile işbirliği içinde hayata geçirilmesi ve Atakent’e yakışan bir doğal pazar oluşturulması için çalışacağız.

Parklarda ve sokaklarda aydınlatmalar eksik. Güvenliğimiz için ivedilikle tüm sokakların aydınlatılması için gerekli çalışmaları yapacağız.

Sokak hayvanlarıyla ilgili bir kampanya başlatacağız. Onlarında bizim kadar yaşama hakkı olduğunu unutmayacağız.”

MUHTARLIK BİNASI BAŞKANLIK OFİSİ DEĞİLDİR

“Birde Atakent’e yenilik katan projelerimiz olacak; Muhtarlık binası başkanlık ofisi değildir. Bu bina kadınların ürettiği bir atölyeye ve gençlerin ders çalıştığı bir kütüphaneye sahip olacak.

Mahallemiz depreme hazırlıklı olmak zorunda. Bu kapsamda ‘Mahalle Afet Gönüllüleri’nden oluşan bir doğal afet örgütlenme birimi oluşturacağız.

Muhtarlığımız ihtiyaç sahipleri ile yardımda bulunmak isteyen mahalle halkının buluştuğu bir alan olacak. Mahallemizde imece usulü bir dayanışma oluşturacağız. İş ihtiyacı olanları belediyelerin istihdam merkezlerinden faydalanmaları için köprü olacağız.

Birde sokak kütüphaneleri oluşturacağız. Parklarda ve duraklarda göreceğiniz kitaplıklar ve daha birçok gülümseten projelerimiz olacak.

YAŞAYAN ATAKENT için birde sloganımız var. “Atakent’e CAN gelecek.”

Bulut Can OKUDUCU Kimdir?

-1982 Karabük doğumludur. Memleketi Kastamonu, Tosya’dır.

-İlkokul çağında geldiği Atakent mahallesinde 27 yıldır ikamet etmektedir.

-1997 yılında Atakent Genç Osman İlköğretim Okulunu takdir belgesiyle bitirmiştir.

-Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunudur.

-Evli ve iki çocuk babasıdır.

-2008 yılında kurduğu Kadıköy Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. ile sigorta acenteliği faaliyetine devam etmektedir.

-Köy Enstitülü bir dedenin torunu, öğretmen bir anne, baba çocuğu olan Bulut Can Okuducu; 24 Kasım öğretmenler gününde Ümraniye Atakent Mahallesi Muhtar Adaylığını açıklamıştır.

Atakent’in çağdaş bir yüzü var. Bunun karartılmasını önlemek için adayım diyerek yola çıkmıştır.

Etiketler: » » » »
Share
2094 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ