logo

ALİ İHSAN YAVUZ, FETÖ’CÜ YAKINLAR POLEMİĞİNDE DUVARA TOSLADI!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un seçimde şaibe olduğunu iddiasına ve “FETÖ’den ihraç edilenlerin yakınları da rol alamaz mı” sözlerine 15 Temmuz şehidi Erol Olçak’ın eşi Nihal Olçok ve Üzerinden iki tank geçen 15 Temmuz gazisi Sabri Ünal’dan eleştiri geldi.

İstanbul’daki seçimlerin iptali ve yenilenmesi için YSK’ye yapılan başvuru ile ilgili basın toplantısı düzenleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz şunları söylemişti: “Sandık başı ve seçim kurulundaki iş ve işlemlerden kaynaklanan rakamlar var. YSK 28 bin diye açıklıyor düzeltildikçe eriyor. 12 kişi FETÖ’den ihraç edilen bu sandık başında rol almıştır. 9 sandık başkanı 3’ü de memur üye olarak. FETÖ’den ihraç edilenlerin yakınları da rol alamaz mı? Bunlar kamu görevlisi değil de önemli kısmı. O günden sonraki yöntemlere baktığımızda sosyal medya hareketliliğine baktığımızda bu işler sanki onların aktif rol aldığını gösteren işaretlerle dolu.”

Nihal Olçok ise Twitter paylaşımında, “İki, kamu görevlisi olmayan FETÖ’den ihraç edilenlerin yakınları sandık görevlisiydi demiş sayın Yavuz. Mazbata krizinde akrabalık bu kadar önemliyse Sayın bakan Pekdemir ve tutuklu kardeşi, sayın İsmail Karaman ve firari damat, Lahey büyükelçimiz Şaban Dişli ve tutuklu kardeş?” ifadelerini kullandı.

Olçok’a destek veren bir diğer 15 Temmuz Gazisi Sabri Ünal ise Twitter hesabından, “Eksik bıraktıklarını da yazayım: Kadir Topbaş ve tutuklu damat. Bülent Arınç ve tutuklu damat! Fettah Parasıkalın! (Tamince)” ifadelerini kullandı.

Share
667 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ