logo

AK PARTİ 25 ADAYI AÇIKLIYOR

AK Parti’de bir takvim çerçevesinde yapılan çalışmalar sonucu 25 il ve ilçelerinin belediye başkan adayları belirlendi. Bu isimlerin önümüzdeki hafta açıklanması bekleniyor. Aday isimlerin belirlendiği illerin ağırlıklı olarak AK Parti yönetiminde bulunan yerler olduğu öğrenildi. Diğer adaylar da peyderpey açıklanacak.

Yerel seçimlere ilişkin aday adaylık başvuru sürecini dün gece 12.00’de bitiren AK Parti, ilk adaylarını haftaya kamuoyu ile paylaşacak. Ağırlıklı olarak yönetimleri AK Parti’de olan 25 şehrin il ve ilçe belediye başkan adayının açıklanması bekleniyor.

AK Parti’de çizilen seçim takvimi işlerken diğer yandan da adaylar belli olmaya başladı. 31 Mart seçimleri için 5 Kasım’da müracaat başvurularını almaya başlayan ve daha sonra bir hafta uzatan AK Parti’de dün başvurular sona erdi. Yarın da teşkilat temayül için internet ortamında sandığa gidecek. Alanda yapılan araştırmaların değerlendirilmesi ve hafta boyunca seçime odaklanan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kurmaylarıyla yaptığı toplantılar neticesinde 25 il ve ilçelerinin belediye başkan adayının belirlendiğini kaydedildi.

Mehmet Özhaseki

VATANDAŞA SORULACAK

Ağırlıklı olarak mevcut belediyelerden oluşan adayların önümüzdeki hafta açıklanması bekleniyor. Bu isimler kamuoyuna açıklanmadan önce genel merkeze çağrılacak. Bunlar arasında Antalya, Denizli, Kırşehir, Gaziantep ve Erzincan’ın olduğu konuşuluyor.

AK Parti, teşkilatın görüşü ve raporlar arasında 2-3 isim arasında kararsızlık çıkması halinde yeni anketler yaparak vatandaşa bir kez daha adayları soracak. AK Parti’nin özellikle büyükşehirlerde ve birkaç ilçede kadın ve gençleri de listeye yazarak sürpriz yapacağı belirtiliyor.

BAZI İLLERE TEMAYÜL YOK

Önümüzdeki hafta 25 şehirde adaylarını duyuracağı bildirilen AK Parti’de bu illerin hangileri olduğu merak edilirken, yarın yapılacak teşkilat temayülünde 25 ilin merkezi temayül dışında tutulması dikkati çekti. İlçelerinde temayül yapılıp merkezler için yapılmayacak söz konusu şehirlerden 24’ü şunlar: İstanbul, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Kayseri, Konya, Gaziantep, Şanlıurfa, Kocaeli, Sivas, Kastamonu, Amasya, Denizli, Ordu, Samsun, Tekirdağ, Tokat, Artvin, Bayburt, Bolu, Çankırı, Kırşehir, İzmir, Gümüşhane.

Etiketler:
Share
1082 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ