logo

Ahmet Kalkan hoca vefat etti

Tevhidi hassasiyetlerle yürüttüğü davet ve eğitim çabalarıyla tanınan Ahmet Kalkan hoca vefat etti.

Ahmet Kalkan vefat etti

Kur’an ve Sünnet merkezli bir İslami kimliğin inşası bağlamında öne çıkan gayretleriyle İslami camiada tanınan Ahmet Kalkan hoca vefat etti.  

Ümraniye merkezli Kalem-Der’in de başkanlığını yapan merhum Ahmet Kalkan hoca, yarın Ataşehir Mehmet Uslu camiinde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Ümraniye Hekimbaşı mezarlığında defnedilecek.

Allah Teala rahmet etsin. Tevhidi hassasiyetlerle sürdürdüğü hayatını, amellerini cennetiyle mükafatlandırsın!

YOĞUN BAKIMDAYKEN SON YAZDIKLARI

Ahmet kalkan kardeşimizin yoğun bakımdayken en son yazdıkları:

“İslam’dan daha güzel bir inanç ve hayat görüşü olabilir mi hiç, mümkün mü? Halkın en kötü gördüğü ölümü size sevdiriyor. Hayatımız da ölümümüz âlemlerin rabbine ait. O dilemedikçe kimse ve hiçbir virüs zarar veremez. Sabır denilen nimet yaşanırsa dünyamızı da aydınlatır. Esas virüs şirk virüsüdür, o hastalarla ne kadar ilgileniyoruz. Müslümanın morali hiç mi bozulmaz? Bozulur elbet, ama hemen ayetler elinden tutar, dualar devreye girer, sabır dayanak olur ve karamsar olmadan her şeyin imtihan olduğunu hatırlar. Hepinize selam. Yoğun bakımda olsam ve en az dört gün boyunca buradasın denilse de ben iyiyim, merak edilecek bir durumum yok. Bakın biraz zorlanarak da olsa yazdığıma göre. Sevgiler…”

umraniyegundemi.com

Etiketler: » » » » » » »
Share
462 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ