logo

ADNAN ÇAKIROĞLU: “PARTİ KURSUNLAR DA DÜŞSÜNLER BU HAREKETİN YAKASINDAN”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ümraniye İlçe Başkanı Adnan Çakıroğlu ile Meral Akşener öncülüğünde kurulacak yeni parti ve Koray Aydın’ın MHP’den istifa edip bu yeni oluşuma katılmasını konuştuk.  Çakıroğlu’nun gündem değerlendirmesi Ümraniye Gündemi’nin Özel haberinde…

ŞEHİR EFSANESİYLE UĞRAŞACAK ZAMANIMIZ YOK

“Bizim için yeni parti eski parti gibi bunlarla meşgul olacak bir lüksümüz yok.  Yeni parti MHP’ye zarar verir, çok ciddi manada insanları buradan alır koparır gibi şehir efsanesiyle uğraşacak zamanımız da yok.”

PARTİ KURSUNLAR DA DÜŞSÜNLER BU HAREKETİN YAKASINDAN

Daha önce Gölcük’te ve Kocaeli’nde medyada çıkan 400’e yakın istifa haberlerini hem Gölcük ilçe başkanımız hem de Kocaeli il başkanımız tekzip etti. Bizim meşguliyetimiz farklı alanlarda Türkiye meseleleriyle meşguliyetimiz var. Parti kurmuşlar, kuracaklarmış. Kursunlar. Kursunlar da düşsünler bu hareketin yakasından. Ülkücü hareketi düzeltmek ve düzenlemek için beğenmedikleri işte o genel merkezi işgal ettiği zaman bunlar ülkücü değil dedikleri insanları düzeltmek için yola çıkan adamlar sonrasında öyle bir hale geldi ki ülkücü hareketle bizim bir alakamız yok biz o defteri kapattık noktasına geldi.

ÜZÜLDÜĞÜMÜZ 3-5 KİŞİ VAR!

“Bizim bu kadro içerisinde üzüleceğimiz üç tane beş tane insan adını sayabilirim. Mesela Adil Erkoç sevdiğimiz bir arkadaşımızdı. Orada olmasını ben yadırgadım. Hayrullah Savaş eski ilçe başkanlığı yapmış abimiz neyi savunacak da hangi paradigma değişikliği onu tatmin etti şimdi orada olma gereği hissediyor. İsmail Türk, Yücel Coşkun veya benzerleri bunların oralarda olmasının bizim için hiçbir önemi yok zaten geçmişte oradaydılar yarın da hep orada olsunlar. Bizim için çok önemli bir durum değil.”

MAKAMDA OTURURKEN SUSPUS OLANLAR ŞİMDİ…

“Ümraniye yereliyle ilgili ise yeni parti çalışmalarıyla ilgili o geçmişte buradaki makamları kullanmış ve görev yapmış insanlar o dönemlerde aynı genel başkanla çalışıyordu makamda otururken sus pus olanlar makam gittikten sonra “vay efendim bu genel merkez böyle bu partiden bir şey olmaz” diyorlar. Yolunuz açık olsun. Allah işlerinizi güçlerinizi rast getirsin. Biz ülkenin bekası adına Devlet beyin atmış olduğu her adımı neticede çok ciddi manada millete ve devlete katkısını görüyoruz Allah’a şükür böyle bir liderle çalışma imkanı bulduk.”

ÜMRANİYE’DE RESMİ OLARAK 1 TANE İSTİFA VAR

“Ümraniye’den istifa eden münferit birkaç arkadaşımız ama resmi olarak noterden bize gelen bir tane istifa var. O da Ümit Özdağ hocanın çok samimi bir arkadaşıdır. Kendisi bizim eski yöneticimizdir. Bunun dışında bize gelen başka bir istifa yok.

TRABZON GİBİ BİR BOZKURT ŞEHRİNİN ÖNÜNDE TAKOZ OLDU!

Koray Aydın bize siyaseten ağabeylik yapmış bir isimdir. Geçmiş yılarda milletvekili adaylığı sürecinde başka bir partiden aday olan amcamıza dayımıza tavır koyarak biz ülkücü hareketin adayına oy veririz diye seçim çalışmalarında Koray beyin, Ahmet Selimoğlu’nun hep destekçisi olduk. Bu noktada akrabalarımız bize senelerdir konuşmadı. ‘Senin amcan orada aday, senin dayın orada aday iken siz nasıl olurda falanı, filanı desteklersiniz’ diye. Nasıl destekleriz biliyor musunuz, bizim için esas olan akrabalık bağı ülküdaşlık bağıdır. Biz onun için Koray Aydın’ı destekledik, Ahmet Selimoğlu’nu destekledik. Ama gelinen noktada Koray Aydın, Trabzon gibi bir bozkurt şehrinin önünde takoz gibi oldu. Hele hele 7 Haziran gibi bir süreçte çalışmadı. Trabzon’u taşıyacak öyle yiğitlerimiz öyle bozkurtlarımız var ki! Koray abinin gidişi bizde sadece yüzümüzde bir acı tebessüm oluşturdu. Onun haricinde Koray Aydın, siyasi tercihini nerde yaparsa yapsın. Ama benim birebir yaptığımız sohbetimizde ‘biz bu partiyi bırakmayız’ dediğini de biliyoruz.  Koray Aydın’ın ülkücülüğünü hiçbir zaman tartışmadık ama diğerlerini tartışırız. Sinan Ogan’ın bile tartışılır ama Sinan Ogan kadar dirayetli bir duruş sergilemedi derim o zaman. Orada bir acaba oluştu bizim kafamızda. Bizim siyaseten ağabeyliğimiz ortadan kalkmıştır Koray Aydın modili artık ortadadır.”

Etiketler: »
Share
1850 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ