logo

TEMURCİ, RİDEF İFTARINDA KONUŞTU

Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF), iftarında konuşan AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, ramazanın diriliş ayı olduğunu belirterek, “Mazlumların ayağa kalkması için Türkiye bir umuttur” dedi.


RİZE Dernekler Federasyonu (RİDEF) tarafından Üsküdar Kirazlıtepe Mahallesinde düzenlenen iftara,siyaset, sanat, spor ve sivil toplum kuruluşları camiasından önemli isimler katıldı.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci’nin yanı sıra AK Parti İstanbul milletvekilleri Metin Külünk ve Ahmet Hamdi Çamlı, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İl Teşkilat Başkanı Celal Erdoğan, Ümraniye İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu, Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, Rize Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Albayrak ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’anı Kerim tilaveti ile başlayan programda bir konuşma yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, ramazanın diriliş ayı olduğunu belirterek, “Mazlumların ayağa kalkması için Türkiye bir umuttur.” dedi.

Temurci, Rizeliler ile beraber olmaktan mutluluk duyduğunu, bu kentin kardeşliğin ve muhabbetin şehri olduğunu belirtti.

İstanbul’un manevi atmosferi içerisinde Ramazan-ı Şerifin bir başka yaşandığını kaydeden Temurci, “Ramazan, diriliş ayıdır. Dualarımızda ümmet coğrafyasını unutmayalım. Müslümanlar kan ve gözyaşı içerisinde. Ümmetin selamete çıkması için dua edelim. Mazlumların ayağa kalkması için Türkiye bir umuttur. Bu Ramazan-ı Şerifi fırsat bilelim, ülkemiz için dua edelim.” değerlendirmesini yaptı.

Temurci, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 3 yıl aradan sonra “evine ve yuvasına” geri döndüğünü ifade ederek, şöyle devam etti:

“Allah’ın izniyle bu coğrafyadaki bütün problemler milletin desteğiyle çözülecek. Türlü yollar ve kirli ittifaklarla ülkemize saldırmak istiyorlar. Olanları gözlemliyoruz. Ne olup bittiğinin ve şer odaklarının planlarının farkındayız. Daha güçlü bir ümmet coğrafyası ve bütün mazlumlar için dua edelim. Rabbim Müslümanların yeniden dirilişine, Türkiye’yi ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı bani kılsın. Hangi siyasi görüşe mensup olursak olalım bu millete hizmet eden herkes bizim başımızın tacıdır. Bu milletin değerleriyle mücadele edenlere bu millet gereken cevabı vermiştir.”

Türkiye’nin bütün engellemelere karşı dik duruşunu sürdürdüğüne dikkati çeken Temurci, “Yıllardır söylediğimiz bir şey var ‘Biz Birlikte Türkiye’yiz’. Bu cümlenin en güzel göstergesi buluştuğumuz bu iftar sofralarıdır. 15 Temmuz sonrası İstanbul’da ilk Ramazan-ı Şerifi yaşıyoruz. Bu sofralarda aziz şehitlerimizi unutmayalım. Onlar ki o gece hain darbe girişimine karşı sokağa çıkarak bu vatana kanları pahasına sahip çıktılar. Bu vatan bize aziz şehitlerimizin bir emanetidir. Bu vatan için canlarını feda eden bütün şehitlerimizin ruhları şad olsun.” ifadelerini kullandı.

Dua ve akabinde toplu fotoğraf çekiminden sonra program sona erdi.

İftara diğer katılan isimler şöyle: Eski milletvekillerinden Ahmet Kabil, Faik Tunay, Adalet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Kopuz, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Ali Ihsan Gündoğdu, Cumhurbaşban Başdanışmanı Davut Kavranoğlu, Ridef kurucu Başkanı Hasan ekşi, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Avni Sipahi, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayıp Birinci, İstanbul Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş Genel Müdürü Mehmet Ali Yığcı, Hudut ve Sahiller Genel Müdürü Dr. Osman Kan, İBB Başkan Danışmanı Alâattin Şahin, Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Öksüz, Alperen Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Kürşat Mican, Ridef Yönetim Kurulu Üyeleri, Kocaeli Rizeliler Dernek başkanı Osman Çakır, Sakarya Rizeliler Dernek BaşkanıYunus Keskin…

 

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1438 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ