logo

ÜMRANİYE BELEDİYE MECLİSİNDE ‘SKANDAL’ TARTIŞMA

CHP Ümraniye Belediye Meclis Üyesi Aysun Şengül –CHP ÜMRANİYE BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ– sosyal medya hesabından AK Parti’li olmayanlara yardım edilmemesi gerektiğini ifade eden AK Parti’li üyelerin WhatsApp yazışmalarını paylaştı.

İddiaya göre, Ümraniye Belediye Meclisi’nin CHP‘li üyeleri belediyenin dağıttığı yardımlardan faydalanması gerektiğini düşündükleri bazı ihtiyaç sahiplerinin ismini belediye yetkililerine iletti.

Ümraniye Belediye Meclisi’nin AK Parti‘li bazı üyeleri, belediyenin CHP’lilerin ilettiği isimlere yardım yapmaması gerektiğini savundu.

Yazışmalarda AK Parti‘li bazı üyelerin “Büyükşehir yardım etsin. Biz niye yardım ediyoruz. Hem küfür ediyorlar hem de listeyi veriyorlar. Tabii bize yakışan eğer bizden talep ettilerse vermek eyvallah ama ben de başkana katılıyorum. İBB bunlarda değil mi neden o yardım etmiyor. Ayrıca 14 ilçe belediyeleri var” ifadeleri yer aldı. 

“SİZİN FAKİRLERİNİZE AK PARTİ YARDIM EDİYOR”

Başka bir AK Parti‘li üye ise “Sizler her türlü hakareti, küfrü yalan yere ithamlara rağmen, sizlere oy veren ve sizlerin parti olarak gücünüzün yetmediği kendi fakirlerinize yine AK Parti olarak yardım istiyor. Buna minnettar olup Ümraniye Belediyesi ve Başkanına teşekkür etmelisiniz” diye yazdı.

Yazılan bazı yazışmaların daha sonra gruptan silinmesi dikkat çekti.

“BU SİYASET DEĞİL, DÜŞMANLIK”

Yorumlara tepki gösteren Ümraniye Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Filiz Öztürk Çelik yaptığı açıklamada “Olağanüstü dönemlerden geçtiğimiz bu günlerde bir kısım AK Parti meclis üyesi Ümraniye Belediyesi tarafından yapılan yardımlar konusunda Ümraniyeli vatandaşlar arasında bir ayrıma giderek CHP meclis üyeleri tarafından bildirilen vatandaşlara yardım yapılmaması gerektiği yönünde görüş bildirmiştir. Üstelik bu ayrıştırmayı ‘her parti kendi fakirine yardım etsin’ söylemi ile de devam ettirmiştir” dedi.

Çelik, bu ifadelerin siyaset değil düpedüz düşmanlık olduğunu vurguladı.

”VERGİLER TOPLANIRKEN AYRIM YAPILMIYOR”

Siyasi arenada nezaketin çok önemli bir vasıf olduğuna dikkat çeken Çelik, “CHP grubu olarak bu tip siyaseti, tükenmekte olan bir siyasal hareketin hezeyanları olarak yorumluyor ve üzülerek tarihe not ediyoruz.

Siyasette bu şekilde yaklaşımları, ayrıştırıcı dili, Ümraniye ortak paydasında buluşulamamasını yadırgıyor ve şiddetle kınıyoruz. Nasıl ki vergiler toplanırken parti ayrımı yapılmıyorsa hizmet üretirken de aynı anlayışla hareket edilmesi gerektiğini tekraren ifade ediyoruz” dedi.

Share
12799 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ