logo

’15 TEMMUZ ŞİİRLERİNİ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI’ ÖDÜL TÖRENİ ÜMRANİYE’DE YAPILDI

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, ‘15 Temmuz’u Unutturmayacağız’ etkinlikleri yapıldığı sürece bu ülkenin, millet iradesine kastetmeyi aklından geçirenlerin aklını alacağını ifade ederek, “Dün olduğu gibi, bugün de yarın da hainlere, teröristlere, iş birlikçilere, yerli tetikçilere fırsat vermeyecek, meydanları onlara teslim etmeyecek, alanlarda hadlerini bildireceğiz. İhaneti, hainleri unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

HABER: Kerim ÖZTÜRK //Ümraniye Gündemi Gazetesi// 

İSTANBUL 3 No’lu Şube’nin Ümraniye Şehit Erol Olçok Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlediği “15 Temmuz Şiirlerini Güzel Okuma Yarışması” ödül töreninde konuşan Ali Yalçın, 15 Temmuz darbe ve işgal girişimini unutmayacaklarını, unutturmayacaklarını söyledi.

BAĞIMSIZLIĞIMIZI VE BİRLİĞİMİZİ HEDEF ALANLARA HADLERİNİ BİLDİRECEĞİZ

Emperyalizmin medeniyet coğrafyamızda kurduğu sömürü çarkını, bizi ve değerlerimizi toza dönüştürme tezgâhını yerle bir etmenin mücadelesinde olduklarını kaydeden Yalçın, “Ülkemizin bağımsızlığını, egemenliğini, milletimizin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini hedef alan hainlere, onların ipini elinde tutan emperyal güçlere karşı koymak, oyunlarını bozmak için tetikte olmaya devam edeceğiz. Dün olduğu gibi, bugün de yarın da hainlere, teröristlere, iş birlikçilere, yerli tetikçilere fırsat vermeyecek, meydanları onlara teslim etmeyecek, alanlarda hadlerini bildireceğiz. İhaneti, hainleri unutmayacağız, unutturmayacağız. Bu konudaki hassasiyetinden dolayı teşkilat mensuplarımızı ve üyelerimizi kutluyorum” şeklinde konuştu.

DEĞİŞİME KÖR, YENİ BİR DÜZEN İNŞA ETTME İRADESİNE SAĞIR OLMAYACAĞIZ

15 Temmuz şiirlerinde gözyaşlarını tutamayan eğitim çalışanları olduğu müddetçe, okullarda ‘15 Temmuz’u Unutturmayacağız’ etkinlikleri yapıldığı sürece bu ülkenin, millet iradesine kastetmeyi aklından geçirenlerin aklını alacağını belirten Yalçın, Fırat Kalkanı ile siyonist ve emperyalist planın şah damarını kesen; Afrin’e ‘Zeytin Dalı Harekâtı’ düzenleyerek kirli düzeneğe çomak sokan ülkemizin; sadece ülkemizin değil, bölgenin, medeniyet coğrafyamızın da geleceğini garanti altına almaya çalıştığını kaydetti.

14 asır önce Kutlu Nebi’nin Ebu Bekir’e müjdelediği, yaklaşık bir asır önce de Mehmet Akif’in milletimizin istikbal ve istiklal iradesine ihtiramla nakşettiği ‘korkma’ çağrısının tam merkezinde olduklarını vurgulayan Ali Yalçın, sözlerini şöyle tamamladı:

“Korkmuyoruz, çünkü millet olarak biriz. Korkmuyoruz, çünkü ümmet olarak ortak iradenin zirvesindeyiz. Korkmuyoruz, aksine birliğimizle, dirliğimizle, fikrimizle, hedeflerimizle, emeğimizle, inanmışlığımızla ve adanmışlığımızla korkutuyoruz. Tarihin bizi çağırdığı yere, tarihin kader olarak şekilleneceği cepheye doğru yürüyoruz. Dünyanın değişimine, düzenin insan merkezli olarak dönüşümüne katkıda bulunan, paydaş olan, fikirleriyle destek, eylemleriyle umut olan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen olarak, Türkiye’nin değişim süreçlerine kör, yenilenme ve yeni bir düzen inşa etme iradesine sağır olmayacağız.”

ERMİŞ: “15 TEMMUZ BİLİNCİNİ DİRİ TUTMAK İÇİN FARKLI ETKİNLİKLERE DEVAM EDECEĞİZ”

Eğitim-Bir-Sen İstanbul 3 No’lu Şube Başkanı Erol Ermiş ise, millî irade bilincini ve direniş ruhunu canlı tutmak, 15 Temmuz ruhuna ve dinamizmine katkıda bulunmak, tarih boyunca yaşanan yakın ve uzak çevredeki darbe ve hainliklere karşı duyarlılığı artırmak amacıyla düzenledikleri yarışmada emeği geçenlere teşekkür ederek, dereceye girenleri kutladı.

Ermiş, 15 Temmuz bilincini diri tutmak için farklı etkinlikler düzenlemeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Etiketler: » » » » »
Share
1247 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ