logo

ÜSKÜDAR’DA DURAK FACİASI

Üsküdar’da bir İETT otobüsüyle çarpışan özel halk otobüsü, kontrolden çıkıp durakta bekleyenlere çarptı. Kazada 3 kişi hayatını kaybetti.

ÜSKÜDAR‘da kontrolden çıkan halk otobüsü, durakta bekleyenlere çarptı, 2’si kadın 3 kişi hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre Dr. Eyüp Aksoy Caddesi (Karacaahmet Mezarlığı yanındaki yol) üzerinde seyir halindeki Ataşehir-Kadıköy seferini yapan özel halk otobüsü, durağa yaklaştığı sırada İETT otobüsüyle çarpıştıktan sonra kontrolden çıkıp, otobüs durağında bekleyenlere çarptı.

Durakta bekleyen yolculardan Ayşegül Erdoğan, Mustafa Erdoğan ve Perihan Çelik yaşamını yitirdi. Yaralılar Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve çevredeki hastanelere kaldırıldı.  Kaza nedeniyle Dr. Eyüp Aksoy Caddesi, Üsküdar istikametine kapatıldı. 
Sürücüler ifadeleri alınmak üzere karakola götürülürken, kazayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü öğrenildi.

SEFERE DÜN BAŞLAMIŞ

Bu arada İstanbul Özel Halk Otobüsü Şirketleri, kazaya neden olan otobüsün dün itibariyle hizmete başlamış yeni nesil bir araç olduğunu bildirdi.

Açıklamada “Elim kaza nedeniyle derin üzüntülerimizi ifade ederken vefat eden vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet ve mağfiret, ailesine ve akrabalarına baş sağlığı, yaralı olan vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.” ifadelerine de yer verildi.

Etiketler:
Share
859 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ