logo

ÜSKÜDAR-YAMANEVLER METROSU 9 GÜN ULAŞIMA KAPALI OLACAK

Türkiye’nin ilk sürücüsüz metrosu Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı’nın ikinci etabı hizmete alınıyor. Gerekli testlerin yapılabilmesi içinse Üsküdar-Yamanevler arasındaki seferler, bu ay içerisinde bazı günler yapılmayacak.

TÜRKİYE‘nin ilk sürücüsüz metrosu Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı’nın ikinci etabının açılması için son hazırlıklar yapılıyor. Ağustos ayında hizmete alınacak metronun ikinci etabı olan Yamanevler-Sancaktepe bölümünün deneme seferleri için daha önce hizmet vermeye başlayan Üsküdar-Yamanevler kısmında bazı günlerde seferlere ara verilecek.

Üsküdar-Ümraniye- Çekmeköy Metro Hattı, Yamanevler’den Sancaktepe’ye kadar uzatılmış olacak. Böylece Sancaktepe’den Üsküdar’a ulaşım 27 dakikada sağlanacak.

9 GÜN ULAŞIMA KAPALI

Test sürüşleri sebebiyle Üsküdar-Yamanevler bölümünde 9 gün ulaşıma ara verilecek olmasından ötürü vatandaşların mağdur olmaması için gerekli çalışma takvimi çıkartıldı. Buna göre metro hattı 12-13-14-16-17-18-28-29 ve 30 Temmuz’da hizmet vermeyecek. Metro seferlerinin yapılmayacağı günlerde, ulaşım İETT’nin ek otobüs seferleriyle sağlanacak. Bunun için de İETT tarafından bu güzergaha M5 numaralı otobüsler tahsis edildi. Test sürüşlerinin ardından ağustosta hizmete başlayacak Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı, Yamanevler’den Sancaktepe’ye kadar uzatılmış olacak.

Etiketler:
Share
1033 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ