logo

ÜMRANİYE’DE “SELA” OKUYAN MÜEZZİN SALDIRIYA UĞRADI

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) hain darbe girişiminin 1. Yıldönümünün yaşandığı gece Ümraniye’de sela okuyan müezzin saldırıya uğradı.


Kerim Öztürk / Ümraniye Gündemi

FETÖ‘nün darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz gecesi Narlıdere Kutlu Yalvaç Camisi’nde müezzini “sela okuduğu” için darbeden sanıkların yargılanmasına devam edilirken, bir darp haberi de Ümraniye’den geldi. Darbenin 1. Yıldönümünün yaşandığı gece Topağacı Cami müezzini Mehmet Zeki Aydın ikinci salayı okuduktan sonra kimliği belirsiz bir kişi tarafından darp edildi.

Edindiğimiz bilgiye göre, Mehmet Zeki Aydın ikinci salayı okuduktan sonra saat 00.45’de camiye gelen kimliği belirsiz bir kişi tarafından darp edildi. Darp olayının İlçe Müftülüğü’ne bildirilmesinin ardından hastaneye giden Aydın’ın omuz ve bel bölgesinde darp izlerinin olduğu teşhis edildi. Aydın’a 4 gün iş göremez raporu verildi. Aydın kendisine saldıran zanlıyı daha önce gördüğünü ancak kim olduğunu bilmediğini söyledi.

DARP ÖNCESİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A HAKARET

Emniyete intikal eden darp olayında güvenlik kamerası görüntülerinden hareket eden polisin, Aydın’ı darp eden zanlıyı teşhis ettiği, zanlıyla birlikte olayda birkaç kişin daha adının geçtiği öğrenildi. Güvenlik kamerasında ayrıca zanlının Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ederek müezzin Aydın’a saldırıda bulunduğu görüntülerinin olduğu belirtildi.

TAYİN TALEBİNDE BULUNDU

Bu arada hafif engelli olduğu öğrenilen Topağacı Cami müezzini Mehmet Zeki Aydın’ın bu olayın ardından Ümraniye ilçe Müftülüğü’ne tayin talebinde bulunduğu bilgisine ulaşıldı.

Etiketler: »
Share
1715 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ