logo

ÜMRANİYE’DE İLK DERS ZİLİ ÇALDI

Ümraniye’de 118 bin öğrenci ve 6 bin 500 öğretmen için 2018-2019 eğitim-öğretim yılı başladı. İlk yarıyıl 18 Ocak 2019’da, ikinci yarıyıl ise 14 Haziran 2019’da sona erecek. İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen yayınladığı mesajda, “Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır devletler seviyesine ulaşmak için hep birlikte azimle çalışacağız” dedi.

ÜMRANİYE‘de 118 bin öğrenci ve 6 bin 500 öğretmen için 2018-2019 eğitim-öğretim yılı başladı. Dün başlayan yeni eğitim ve öğretim yılı birinci kanaat dönemi, 18 Ocak 2019 Cuma sona erecek. Yarıyıl tatili, 21 Ocak-1 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayacak ve 14 Haziran 2019 Cuma tamamlanacak.

Ümraniye Atatürk Ortaokulu’nda yeni eğitim ve öğretim yılı için tören düzenlendi. Törene Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu’nun yanı sıra, Belediye Başkanı Hasan Can, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, İlçe Emniyet Müdürü Murat Çakır, Okul Müdürü Saadettin Soysal, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, “Eğitim insanların Beşikten Mezara kadar devam eden serüvenidir. Büyütür ve geliştirir. Öğrenerek ve yaşayarak idrak ederiz. İçinde yaşadığımız gezegende ilk insan Hz Âdem’den günümüze kadar hep öğrendik, öğrettik ve geliştik. Öğrenen öğrenci, öğreten öğretmen olduk.

Yeni bir eğitim öğretim yılında, öğrencilerimizle bir araya gelmenin heyecanını yaşıyoruz. Yine öğrenip yine öğreteceğiz.

Pırıl pırıl çocuklarımızın, akıllarına olduğu kadar, kalp ve gönüllerine de gireceğiz. Biliriz ki bilgi kalbe girmediği zaman faydasızdır, bereketsizdir, kurudur.

Öğretmen… Muallim… Eli öpülesi varlıktır. Bıkmaz, usanmaz gayretiyle kendisini teselli eden, yorgunluğu dindiren, meyveye duran bir ağaç gibidir öğrencisi.

Öğretmen bir iklim oluşturur sınıfında. Ayrı mizaçları, engin sabrı ve hoşgörüsüyle ilim potasında yoğurur.

Sevgili öğrenciler, yarınlarımızın biricik umudu sizlersiniz. Sizlerle sınıflarımız, okullarımız şenlenecek bugün.”

YILMADAN ÇALIŞACAĞIZ

“Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır devletler seviyesine ulaşma yolu, yılmadan çalışmak. Ülkemizin bugün geldiği nokta umut verici ama asla yeterli değil. İçinde doğup büyüdüğümüz tarih ve medeniyetimiz, geleceğin İbni Sina’sını, Harezmîleri, Birunileri, Aziz Sancar ve daha nicelerini ortaya çıkarmada yol gösteriyor.

Devletimiz, tüm imkânlarıyla sizlerin daha iyi yetişmesi için emrinize amade.

Sizin tek bir borcunuz var o da üzerinde yaşadığımız aziz vatan topraklarıdır.

Anneler… Babalar; bizlere kalp huzuruyla teslim ettiğiniz emanetin ağırlığını üzerimizde taşıyoruz. Eğitim öğretim gibi zor ve meşakkatli bir süreci sizlerin desteği olmadan başaramayız. Siz ve biz eğitimciler sürekli irtibatta olmalıyız. Başarı ancak, paydaşların birlikteliğine bağlıdır.

Eğitim yolculuğumuzda başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm meslektaşlarımıza ve çalışanlarımıza sağlık, afiyet ve esenlikler dilerim” dedi.

Etiketler: » » » » »
Share
1172 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ