logo

ÜMRANİYE TELETAŞ İLKOKULUNUN “ERASMUS PROJESİ” KABUL EDİLDİ

Ümraniye Teletaş İlkokulunun Erasmus+ Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Faaliyeti kapsamında hazırlamış olduğu proje kabul edildi.

HABER: Kerim ÖZTÜRK //Ümraniye Gündemi Gazetesi// 

ÜMRANİYE Teletaş İlkokulunun 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde Erasmus+ Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Faaliyeti kapsamında, okulun proje koordinatörü Şermin Sultan Ünal’ın hazırlamış olduğu ‘Özgül Ögrenme Güçlüğü’ (ÖÖG) proje teklifi değerlendirmeye alınarak kabul edildi.

Projeye katılan öğretmenlerin yurt dışında edindikleri tecrübeleri hem çalışma arkadaşlarıyla hem de öğrencileriyle paylaşarak okulun vizyonunun gelişmesine katkı sunacakları belirten  

Şermin Sultan Ünal, “Erasmus, Avrupa Birliği’nin eğitim, gençlik ve spor alanındaki hibe programı olup TC. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına bağlı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülmektedir. Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Ana Eylemi altında yer alan bu faaliyet ile okul personelimize yurt dışında mesleki gelişim fırsatları sunulmuştur. Bu kapsamda, okulumuzdan 5 kişilik ve 10 kişilik iki personel grubu oluşturulmuştur. Hollanda ve İngiltere olarak seçilen program ülkelerine iki hafta kısa dönemli eğitim öğretim amaçlı ziyaret gerçekleştirilmiştir. Proje sürecinde öğretmenlerimiz ÖÖG ile ilgili seminerlere katılmış ve bulundukları ülkenin uygulamalarını gözlemlemiş ve yabancı meslektaşlarıyla görüşmelerde bulunmuşlardır. Erasmus+ projesi öğretmenlerimize eşsiz bir deneyim sunmuştur. Projeye katılan öğretmenlerimiz yurt dışında edindikleri tecrübeleri hem çalışma arkadaşlarıyla hem de öğrencileriyle paylaşarak okulumuzun vizyonunun gelişmesine katkı sunacaklardır. Önümüzdeki dönemde de Erasmus+ projelerine katılmaya devam edeceğiz” dedi.

ÖZGÜL ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ NEDİR?

Özgül öğrenme güçlüğü (ÖÖG), bireylerin okuma, yazma, dinleme, anlama, kendini ifade etme ya da matematik alanında yaşıtlarına ve zekâsına göre beklenilenin önemli ölçüde altında olmasıdır.

Özgül Öğrenme Güçlüğünün birkaç tipi vardır:

Disleksi: Okuma alanında güçlük. En sık görülen tipi ise Disleksidir.

Disgrafi: Yazı alanında güçlük

Diskalkuli: Matematik alanında güçlük

(03.10.2018)

#Erasmus #Teletasİlkokulu #SerminSultanUnal 

Etiketler: »
Share
1211 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ