logo

ÜMRANİYE TELETAŞ İLKOKULU’NDAN ÖDÜLLÜ PROJELER

Ümraniye Teletaş İlkokulu, 2018-2019 eğitim öğretim döneminde de ´I´m the COSMOS´ projesi ile eTwinning platformunda yer almaya devam ediyor.

HABER: Kerim ÖZTÜRK // Ümraniye Gündemi Gazetesi // 14.01.2019


Üç dönemdir eTwinning yolculuğunda birçok başarılı projeye imza atan Ümraniye Teletaş İlkokulu, proje koordinatörü öğretmeni Figen Köksalan Sanchezpena’nın öncülüğünde 2018-2019 eğitim öğretim döneminde de ´I´m the COSMOS´ projesi ile eTwinning platformunda yer almaya devam ediyor.

‘I’m the COSMOS’ projesinin, “Eğitim yoluyla değerler ve yetkinliklerle bütünleşmiş bilgi, beceri ve davranışlara sahip olan, görünen ve görünmeyen bütün sınırları aşan ve sadece dünyayı değil evreni keşfeden ve kendini evrenle bir görme vizyonuna sahip bireyler yetiştirme” felsefesinden hareketle kurulmuş çok kapsamlı uluslararası bir proje olduğunu kaydeden Figen Köksalan Sanchezpena, şu bilgileri aktardı:

TELETAŞ İLKOKULUNDAN ÖDÜLLÜ PROJELER

“2016-2017 eğitim öğretim döneminden itibaren okulumuz ulusal ve uluslararası platformda eTwinning projelerine katılan ve kendi projelerini üreten bir okul olmuştur. Bu projeler birçok ödül almakla beraber okulumuzun kalite değerini artırmış ve vizyonunu geliştirmiştir. Ayrıca öğrencilerimize de eşsiz öğrenme deneyimleri yaşatmış başka şehir ve ülkelerdeki akranlarıyla birlikte çalışma imkânı sunmuştur.

İlk olarak 2016-2017 eğitim-öğretim yılında Sanchezpena ve öğrencilerimiz ile yürütülen ‘Tohumlar Fidana Fidanlar Okula’ ve ‘T.E.S.L.A’ eTwinning projelerimizden iki ulusal bir de uluslararası kalite etiketi almayı hak kazandık. 2016-2017 eğitim-öğretim yılında Ümraniye İlçesinde yalnızca iki okulun almaya hak kazandığı Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi Ödülleri töreninde; Avrupa Kalite Etiketi ödülümüzü okul müdürümüz Sayın Mehmet İnce, dönemin MEB Müsteşar Yardımcısı Sayın Turan Akpınar’dan aldı.

2017-2018 eğitim-öğretim yılında Sanchezpena’nın sınıfı ile birlikte yürüttüğümüz ‘Water Footprint, Be Aware of It!, Duvarsız Sınıflar Farkında Yaşamlar, Use Your Mind,Be Digital’ adlı dört eTwinning projesi, UDS tarafından Ulusal Kalite Etiketi ile ödüllendirildi. Bu projelerden ´Be Digital´ ve ´Use Your Mind´ adlı iki eTwinning projesi ise ayrıca Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazandık.

2018-2019 eğitim öğretim döneminde ise okulumuz ´I´m the COSMOS´ projesi ile eTwinning platformunda yer almaktadır. Günümüz dünyasında bilim ve teknolojide yaşanan hızlı değişim, bireyin ve toplumun değişen ihtiyaçları, öğrenme öğretme teori ve yaklaşımlarındaki yenilik ve gelişmeler; bireylerden beklenen nitelikleri etkilemiş ve bu da yeni bir eğitim anlayışının oluşmasına neden olmuştur. Bu yeni eğitim anlayışı bağlamında geliştirdiğimiz I’m the COSMOS projemiz: “Eğitim yoluyla değerler ve yetkinliklerle bütünleşmiş bilgi, beceri ve davranışlara sahip olan, görünen ve görünmeyen bütün sınırları aşan ve sadece dünyayı değil evreni keşfeden ve kendini evrenle bir görme vizyonuna sahip bireyler yetiştirme” felsefesinden hareketle kurulmuş çok kapsamlı uluslararası bir projedir. Tüm dünyada kutlanan ve önem verilen EU Code Week, World Water Day, STEM Discovery Week, Safer Internet Day, Çocuk Hakları Günü, Kadınlar Günü vb. gibi etkinliklerle öğrencilerin, velilerin ve  öğretmenlerin; eğitime, bireye ve evrene olan bakış açısını geliştirmeyi hedeflemektedir.”

Projede, Figen Köksalan Sanchezpena´nın koordinatörlüğünde okul öğretmenleri Fatma Bakırtaş, Miray Şentürk, Nursel Arslan ve Selda Obalar çalışırken; Ayrıca İngilizce öğretmenleri Hasret Üstündağ ve Sabiha Özüarı projeye destek verdi.

Etiketler: » » »
Share
1076 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ