logo

ÜMRANİYE BELEDİYE MECLİSİ DÜŞTÜ MÜ?!

CHP Ümraniye İlçe Örgütü, Ümraniye belediye meclisinin düşürülmesi ile ilgili bir basın açıklaması yaparak ardından belediye meclisinin düşürülmemesini protesto edecek.

HABER: Kerim ÖZTÜRK //Ümraniye Gündemi Gazetesi//


2016’da mevzuata aykırı olarak kabul edilen ve mahkeme kararı ile 2018’in Mart ayı oturumunda meclisten yeniden geçen Ümraniye Belediyesi 2015 bütçesine itiraz eden CHP’li meclis üyeleri Ümraniye belediye meclisinin düştüğünü savunuyor. Bu bağlamda CHP Ümraniye İlçe Örgütü, Ümraniye belediye meclisinin düşürülmesi ile ilgili bugün saat 11.00’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde bir basın açıklaması yaparak ardından belediye meclisinin düşürülmemesini protesto edecek.

Kamuoyunun ilk defa Ümraniye Gündemi’nden duyduğu habere göre; 2016’da mevzuata aykırı olarak kabul edilen Ümraniye Belediyesi 2015 bütçesi, CHP’li meclis üyelerinin itirazı sonucu ve ardından mahkemeye intikal etmesi üzerine mahkeme kararı ile 2018’in Mart ayı oturumunda yeniden oylanarak geçmişti. Ancak CHP’li meclis üyeleri Ümraniye belediye meclisinin düştüğünü, mevcut meclisin 2015 bütçesini oylayamayacağını ve yeni bir meclisin oluşması gerektiğini savunuyor.

CHP Ümraniye İlçe Örgütü, konuya ilişkin bugün bir basın açıklaması yapacak. Ümraniye belediye meclisinin düşürülmesi ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde yapılacak olan basın açıklamasına CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun da katılması bekleniyor.

– 21.03.2018 / ÇARŞAMBA

İLGİLİ HABER:

TIKLA: 2015 BÜTÇESİ 2018’DE GEÇTİ: 

Etiketler:
Share
1220 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ