logo

‘STEAM OTOBÜSÜ’ ÜMRANİYE’DE HİZMETE AÇILDI

Ümraniye Nurten Yıldırım Sancak Anaokulu’nda, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ümraniye Belediyesi’nin ve sponsor firma PPG’nin destekleriyle yapılan ‘Steam Otobüsü’  törenle hizmete açıldı. 

20 kişi kapasiteli steam ve kodlama otobüsü 7 aylık bir çalışmanın ürünü. Otobüste bilgisayarlı veya bilgisayarsız kodlama ve deneyler yapılabiliyor. Açılımı bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik anlamına gelen Steam Otobüsü, Ümraniye Belediyesi dışında çevre ilçelerde de hizmette olacak. Çocukların çağı yakalamasının hedeflendiği Steam Otobüsü’nün sponsor firması dünyaca önemli bir boya firması PPG. 

Törene Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye İlçesi Kaymakamı Suat Dervişoğlu, PPG Firmasını temsilen Olivier Krau, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Tören Anaokulu öğrencilerinin Mehteran Takımının konserine eşlik etmesiyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Okul Müdürü Sengil Pınar bir konuşma yaptı. Ardından Steam Otobüsü’nün yapım sponsor firması PPG’yi tamsilen Olivier Krau konuşmasını gerçekleştirdi. Ve sırasıyla İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye İlçesi Kaymakamı Suat Dervişoğlu konuşmalarını yaptılar. 
Yapılan konuşmaların ardından Mehmet Akif ilkokulu öğrencileri halk oyunu gösterisi sergiledi.
Ve  Steam Otobüsü’nün önünde kurdela kesimini, protokol ile birlikte ana okulu öğrencileri gerçekleştirdi. Ardından protokol  Steam Otobüsünün içine geçilerek öğrencilerle kısa bir sohbet gerçekleştirdi.

Etiketler: » » »
Share
785 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ