logo

SP’NİN SANCAKTEPE BELEDİYE BAŞKAN ADAYININ ADAYLIĞI DÜŞÜRÜLDÜ

Saadet Partisi İstanbul Sancaktepe belediye başkan adayı Zeki Başaran’ın seçime girmesi hukuksuz bir şekilde engellendi!

Pankartları keserek, stant ve araçlara saldırılar düzenleyerek hile ve desiselerle Milli Görüş’ün yükselişini engelleyip, bu devranın süreceğini zannedenler… 

31 Mart yerel seçimlerine göz dolduran bir performansla hazırlanan Saadet Partisi’nin yükselişini engelleme girişimlerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Saadet Partisi’nin İstanbul’da en iddialı olduğu ilçelerden Sancaktepe’de belediye başkan adayı olarak gösterdiği Zeki Başaran’ın adaylığı skandala dönüşen bir mahkeme kararıyla iptal edildi.

Saadet Partisi, Türkiye’nin sorunlarına getirdiği çözüm önerileri, kucaklayıcı siyaseti ve gösterdiği adaylarla halkın büyük teveccühünü kazandı. Bu ilgiden rahatsız olan siyasi erkin, türlü karalama ve iftiralarına maruz kalan Saadet Partisi, son olarak haksız ve hukuksuz mahkeme kararıyla engellenmek istendi. Saadet Partisi’nin İstanbul Sancaktepe’de aday gösterdiği Zeki Başaran’ın adaylığı mahkeme tarafından verilen skandal bir kararla düşürüldü.

SANCAKTEPE HALKININ TEVECCÜHÜNÜ ÇEKEMEDİLER

Saadet Partisi Sancaktepe İlçe Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada; Zeki Başaran’ın 20 günlük kısa bir sürede çok yüksek bir performansla, Sancaktepe halkının yoğun teveccühünü kazandığı hatırlatıldı. Başkan adayı Başaran’ın halkta gördüğü teveccühün birilerinin korkulu rüyası haline geldiği aktarılan açıklamada bu korkunun sonucu olarak siyasi girişimlerle Başaran’ın adaylığının düşürüldüğü ifade edildi.

MAHKEME SİYASİ BASKI ALTINDA BIRAKILDI

Mahkemenin siyasi etki altında bırakıldığı belirtilen açıklamada, “Sancaktepe Belediye Başkan Adayımız Zeki Başaran’ın 28 Şubat 1998’e malzeme edilen bir konuşmasının davası tamamen kapanmasına rağmen, mahkeme tarafından kendi ellerinde olan dava dosyamız, ‘Dosyayı bulamadık!’ bahanesi ile önümüze set çekilmiş, haksız ve hukuksuz olarak,  adayımıza ‘memnu hakları’ iade edilmemiş ve hukuk rafa kaldırılarak değerli başkan adayımızın adaylığı maalesef düşürülmüştür” ifadeleri kullanıldı.

BAŞARAN VE ÇELEBİ OMUZ OMUZA ÇALIŞACAK

Açıklamada Sancaktepe ilçe yönetimi olarak mücadeleyi sahipsiz bırakmamak için Abdulkadir Çelebi’nin belediye başkan adayı gösterildiği, Zeki Başaran’ın Sancaktepe’ye Milli Görüş bayrağını dikmek için yeni aday Çelebi’yle omuz omuza çalışmaya devam ettiği söylendi. Açıklamanın devamında, “Konunun hassasiyetini Sancaktepe’deki halkımızla paylaşıyor, dualarınızı bekliyoruz” denildi.

“28 ŞUBAT’IN DEVAM ETTİĞİNİN İSPATIDIR”

Saadet Partisi Sancaktepe Belediye Başkan Adayı olan Abdulkadir Çelebi, “Zeki Başaran’a memnu haklarının iade edilmemesi 28 Şubat’ın devam ettiğinin ispatıdır. Gerçekleşen olay, adil bir olay değil. Böyle bir karar verilmesine biz gerçekten üzüldük. Kararın ardından belediye başkan adaylığı bana tevdi edildi. Bugün gittiğimiz yerlerde büyük bir teveccühle karşılandık. Nöbet değişimi inşallah hayra vesile olacaktır ve Sancaktepe Milli Görüş belediyeciliğine kavuşacaktır” açıklamalarında bulundu.

‘DOSYAYI BULAMADIK!’ BAHANESİ

Mahkemenin siyasi etki altında bırakıldığı belirtilen Saadet Partisi Sancaktepe İlçe Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Sancaktepe Belediye Başkan Adayımız Zeki Başaran’ın 28 Şubat 1998’e malzeme edilen bir konuşmasının davası tamamen kapanmasına rağmen, mahkeme tarafından kendi ellerinde olan dava dosyamız, ‘Dosyayı bulamadık!’ bahanesi ile önümüze set çekilmiş, haksız ve hukuksuz olarak,  adayımıza ‘memnu hakları’ iade edilmemiş ve hukuk rafa kaldırılarak değerli başkan adayımızın adaylığı maalesef düşürülmüştür.

Milli Gazete

Etiketler: » » »
Share
965 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ