logo

SİSTEMATİK İŞGAL!

Terörist İsrail, Filistin topraklarında kaçak yapılar inşa ederek Yahudi yerleşim yerlerinin sınırlarını genişletiyor. Geçtiğimiz yıldan itibaren terör devleti kaçak 4 bin yapıyı yasallaştırarak Filistin topraklarını işgal etti.

ORTADOĞU‘da yaşanan kargaşa, değişen sınırlar, parçalanan ülkeler, siyonist İsrail’i Büyük İsrail hedefinden uzaklaştırmıyor, tersine daha da mütecaviz hale getiriyor. İsrail, bir yandan yeni kaçak yerleşimler inşa ederek Filistin topraklarındaki işgalini derinleştiriyor. Diğer taraftan da, Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya yönelik “sitematik” ve “devlet destekli” gezi adı altında saldırılar organize ediyor. İsrail, işgalini sistemli bir şekilde sürdürüyor.

DÜNYANIN GÖZÜ ÖNÜNDE İŞGALİ GENİŞLETİYOR

İSRAİL’in 1967’den bu yana işgal altında tuttuğu Batı Şeria’da 131, Doğu Kudüs’te 10, Batı Şeria’nın tepelerdeki bölgelerde ise 116 yerleşim birimi kurduğu ifade ediliyor. Batı Şeria’daki yerleşim birimlerinde yaklaşık 500 bin, Doğu Kudüs’te 220 bin yerleşimcinin ikamet ettiği, İsrail’in Batı Şeria’daki yerleşimcilerin sayısını kısa sürede 1 milyona çıkarmayı hedeflediği belirtiliyor.

DEVLET DESTEKLİ TERÖR SÜRÜYOR!

İsrail askerlerinin korumasında bir grup Yahudi yerleşimci Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.Kudüs İslami Vakıflar İdaresi Basın Sözcüsü FirasDibs, yaptığı açıklamada, “İsrail koruması altındaki 101 Yahudi yerleşimcinin Megaribe Kapısı’ndan Aksa’ya girdiğini” belirtti. Dibs, sabah saatlerinde de polis korumasında 6 yerleşimcinin Aksa’ya girişine izin verildiğini söyleyerek, söz konusu kişilerin mescidin farklı yerlerini dolaşarak keşif yaptıklarını kaydetti.İsrail yönetimi 2003’ten itibaren Yahudi yerleşimcileri, polis korumasında Aksa’nın avlusuna alıyor ve zaman zaman Müslümanların girişlerine yaş sınırlaması getiriyor. Birçok radikal İsrailli örgüt ve siyasetçi, üzerinde daha önce iki kez yıkılan bir Yahudi tapınağının bulunduğuna inandıkları Harem-i Şerif’in kendileri için de ibadete açılması çağrısında bulunuyor.

Etiketler:
Share
897 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ