logo

ŞİLELİ KADINLARIN EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLERİ SATIŞA SUNULDU

Şile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan el sanatları kurslarında eğitim gören yaklaşık 200 kişiden oluşan Şile ve bölgesinde ikamet eden bayanlar kendi ürettikleri ürünleri satışa sunarak kendilerine ek gelir kazanmaya başladılar.

HABER/FOTO: Nurcan Kırcalı / ŞİLE


Şile Üsküdar caddesi üzerinde ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün bahçesinde açılışı gerçekleştirilen dükkanda Şile kadınlarının ürettikleri bir birinden değerli ürünleri görmek mümkün.

ŞİLE BEZİ ÜRÜNLERE İLGİ BÜYÜK..

Şile Hal Eğitim Merkezi bünyesinde üretimi yapılan aynı zamanda dokunan Şile Bezi ürünlerde bayanların kendi dükkanlarında yer alıyor ve yoğun ilgi görüyor.

El emeği göz nuruyla üretilen ürünler gerçek fiyatından pazarlanarak değer kazanmalı. Bu iş yerinin kadınlar ve bizler için çok önemli olduğuna dikkat çeken yetkililer. Şile’de kadınların el emeklerinin değerlendirilmesinin, satış yapmak suretiyle aile bütçelerine katkıda bulunmalarının küçümsenmeyecek bir şey. Bu dükkanda kendi ürünlerini satan bayanlar yapılan işlerinin ne derece değerli olduğunu gördüklerinde daha çok üreterek ve  örnek vermek gerekirse birbiriyle yarışıyor hale geleceklerdir. Ayrıca halkımızdan,hafta sonu İlçemize gelen yerli,yabancı herkesi Şile Kadınlarının dükkanına gelerek alış veriş yapmalarını, onlara destek olmalarını istiyoruz denildi.

AÇILIŞTA KURDELESİ YERİNİ ŞİLE BEZİNE BIRAKTI..

Şile Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri olan Şile Kadınlarının dükkanlarının açılışına katılan İlçe Kaymakamı Salih Yüce , Belediye Başkanı Can Tabakoğlu açılış kurdelesi yerine önlerine gerilen Şile Bezini göre protokol üyeleri “Şile Bezini kesersek haberlere manşet oluruz diyerek ama biz bunu sembolik keselim ve işin ehli bayanlarımıza teslim edelim onlar Şile Bezinin hakkını verirler” dediler.

ORJİNAL ŞİLE BEZİ ÜRETİYORUZ VE YURT DIŞINA İHRACAT YAPMAYA BAŞLADIK..

Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu açılışta yaptı konuşmada şunları söyledi: “Şile Bezi ilçemizin en önemli bir değeri ve markasıdır. Şile Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezimizle birlikte ürettiğimiz orijinal Şile Bezini yurt dışına ihraç etmeye başladık aynı zamanda İstanbul da uluslararası bir çok organizasyonlarda Şile Bezi bir marka olarak yerini almıştır.Şile denilince akıla ilk gelen elbette Şile Bezidir bu nedenle ilçemize gelen misafirlerimizin bu dükkanı ziyaret etmelerini ve hanımefendilerin el emeği göz nuru olan ürünlerini görmelerini tavsiye ederim.” 

Şile Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Faruk Ucer ise “Kursiyerlerimizin ilk önceleri hobi olarak yaptıkları el sanatlarını ilerleyen zamanda satmaya başlayarak aile bütçesine katkıda bulunan kadınlar ürünleri, alıcılar tarafından büyük ilgi göreceğine inanıyorum. Havaların ısınmasıyla birlikte bölgemize olan ilginin artacağını ve yerli ve yabancı turistlerin bölgemize geldiklerinde aynı zamanda bölgemize düzenlenen günübirlik turlarında  satışlarına etkisinin olacağına inanıyorum” dedi.

Etiketler: » » » »
Share
810 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ