logo

SACİT EYÜBOĞLU’NDAN TEVFİK GÖKSU’YA SERT TEPKİ!

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclis Üyesi Sacit Eyüboğlu, AK Parti’li Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun Trabzonlulara ‘Yunan’ benzetmesi yapmasına çok sert tepki gösterdi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclis Üyesi  Sacit Eyüboğlu, AK Parti’li Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun katıldığı bir iftar programında Ekrem İmamoğlu üzerinden Trabzonlulara ‘Yunan’ benzetmesi yapmasına tepki gösterdi.

Tepkisini İBB meclis toplantısında da dile getiren Eyüboğlu daha sonra yazılı bir basın açıklaması yaparak “Tevfik Göksu’nun İmamoğlu ve Trabzonlulara yönelik düşmanca tavrı ve sözlerinin Halkı açıkça kin ve düşmanlığa tahrik eden, bölücülük ve nefret suçu işleyen bu aşağılık tavrı ve sözleri; bilinçaltında sakladığı Trabzonlu düşmanlığının, Karadenizli düşmanlığının ve nihayet Türk düşmanlığının apaçık bir göstergesidir” ifadelerini kullandı.

Sacit Eyüboğlu’nun açıklamaları şöyle:

Tevfik Göksu’nun İmamoğlu ve Trabzonlulara yönelik düşmanca tavrı ve sözlerinin Halkı açıkça kin ve düşmanlığa tahrik eden, bölücülük ve nefret suçu işleyen bu aşağılık tavrı ve sözleri; bilinçaltında sakladığı Trabzonlu düşmanlığının, Karadenizli düşmanlığının ve nihayet Türk düşmanlığının apaçık bir göstergesidir

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun geldiği yer ve köken bellidir anlatmaya gerek yoktur. Tevfik Göksu’nun söylediği sözlerin cevabını AK Parti içindeki 4 tane Trabzonlu Bakan, Genel Başkan Yardımcısı, Trabzon milletvekilleri, Trabzonlu AK Parti İstanbul İl Başkanı, İBB meclisinde oturan Trabzonlu AK Parti’li Belediye Başkanları ve Trabzonlu meclis üyeleri cevabını versin. Halkımız 23 Haziran’da gerekli cevabı sandıkta verecektir. Her Şey Çok Güzel Olacaktır.”

SACİT EYÜBOĞLU KİMDİR?

Sacit Eyüpoğlu, 1955 Trabzon doğumlu. Evli ve 3 çocuk babası.

1994-1999 İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği, 1994-1999 CHP Ümraniye Belediye Meclis üyeliği yaptı.

2009 CHP Ümraniye Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Yeni Türkiye Partisi Ümraniye İlçe Başkanı ve kurucusudur. Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Ümraniye İlçe Başkanı ve kurucusudur.

1994-1999 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Komisyon Üyeliği yaptı. Eyüboğlu Eğitim ve Kültür Vakfı Kurucu ve Başkanıdır. Trabzonspor Kongre üyesi.

CHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı, “40 bin kadın 4 milyon ev” proje sahibi, Türk Hava Kurumu (THK) (Ümraniye, Çekmeköy, Sancaktepe ve Şile) bölge sorumlusu. 20 yıl Ümraniye Trabzonlular Dernek Başkanlığı görevini yürüttü. Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) yöneticiliği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) yöneticiliği, Ümraniye Şehit Aileleri Derneği kurucusu ve yöneticiliği, Trabzon Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcılığı, Maçkalılar Kültür Yardımlaşma Derneği yöneticiliği yapan Sacit Eyüboğlu, 2014 mahalli idareler seçiminde CHP Ümraniye Belediye Başkan Adayı oldu. 31 Mart 2019 yerel seçiminde ise CHP Ümraniye Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Lise mezunu ve serbest ticaret yapıyor.

Etiketler: » »
Share
851 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ