logo

SABRİ ŞENEL’den YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

Sınav Temel Liseleri (Ümraniye, Çekmeköy, Sancaktepe) kurucusu eğitimci Sabri Şenel yeni eğitim-öğretim yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Şenel mesajında, eğitim politikalarına değinerek, “Eğitim politikaları iktidar muhalefet her sosyal ve siyasal kesimin ortak aklı İle belirlenmelidir. Bunu başaramayan yazboz tahtası ile çocukların geleceğini karartır” dedi.

2018-2019 eğitim-öğretim yılı başladı. Sınav Temel Liseleri (Ümraniye, Çekmeköy, Sancaktepe) kurucusu eğitimci Sabri Şenel yeni eğitim-öğretim yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Şenel, “Eğitim politikaları iktidar muhalefet her sosyal ve siyasal kesimin ortak aklı İle belirlenmelidir. Bunu başaramayan yazboz tahtası ile çocukların geleceğini karartır” dedi.

Sabri Şenel’in açıklamaları şöyle:

Eğitim öğretim bir ülkenin en önemli önceliği evlatlarımızın geleceğidir. Eğitimde yanlış ya da doğru yapanlar hayatın her alanında bunun sonuçlarına muhatap olurlar.

Eğitim politikaları yerli milli bakışın evrensele taşınması sentezi, milli ortak aklın ürünü olmalıdır.

Bilim evrensel eğitim öğretim hem milli hem de evrensel olmak zorundadır. Çünkü yerel mevzi olan her bakış duruş aynı zamanda evrensel değerlere ülkeden bir soluk nefes ve farklı bir tondur.

Evrensellik adı altında dünyayı tek renge boyamak tek çiçeği hakim kılmak diğer çiçek ve renklere haksızlıktır, dünya tüm renk çiçek ses soluk ve bakışla güzeldir.

Eğitim dünyaya hem evrensel bilimsel bakış vermeli hem de dünyayı Türk milletinin gözüyle Türkçe okumayı sağlamalıdır.

Tüm diller bakış soluk saygıya değerdir ama her millet kendi dili ile ülkesini dünyayı okumalı anlamalı anlamlandırmalıdır.

Bir dili bir inancı bir milletin değerlerini evrensel diye dayatmak eşyanın tabiatına insanın fıtratına aykırıdır.

İnsanlar inanç, ideal, değer yargılarını olabildiğince özgürce yaşamalıdır.

Hiç kimse bu değer yargılarını aşağılama hakkına sahip değildir.

Özellikle emperyalist asimilasyonu bilimsel son nokta diye takdim etmek insanlığa ihanettir.

Türk milleti bilimsel evrensel ve milli bakışla özgür nesiller yetiştirmezse sonumuz felakettir.

Gençler düne dair rol modelleri olmalı bu model şahsiyetler kendilerine eğitimle takdim edilmelidir. Aksi takdirde küresel kültürel istilanın işgaline açık teslim alınmaya aday nesiller ile yok oluruz.

Dünyayı bir dile bilimsel tahakküme bir inanca bir güce teslime zorlamayı reddediyoruz.

Eğitim politikaları iktidar muhalefet her sosyal ve siyasal kesimin ortak aklı İle belirlenmelidir. Bunu başaramayan yazboz tahtası ile çocukların geleceğini karartır.

Lütfen güç bende Süleyman benim anlayışını terk edelim.

Yeni eğitim öğretim yılımızın hayırlı uğurlu olmasını diler tüm veli öğrenci öğretmen idareci ve eğitim çalışanlarına başarılar dilerim.”

Etiketler:
Share
934 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ