logo

ÖLÜMDEN KORKMAYAN ŞEREFLİ DEDELERİN TORUNLARI “DOLAR TERÖRÜ”NDEN KORKAR MI?!

“ABD’nin pozisyonu şeytanla aynı.” ne demek? “Büyük Şeytan Amerika” sloganından söz etmiyoruz…

Elhak doğru, Amerika şeytanın büyüklerindendir; lakin şeytanlar aslında insanlara dokunamazlar. ABD’nin de aynı şeytan gibi dokunma yetkisi, marifeti yok; sadece vesvese veriyor. Akıl karıştırır, özgüveni yıkar, şüphe saçar, birlikteliği dağıtır. Bütün gücü bundan ibaret…

Vesveseye direnç hayatta ve ayakta kalmamın anahtarıdır. ABD ne derse desin, olan her şeyi biz kendi kendimize yapıyoruz.

Mesela “Panikatak” diye bir hastalık yoktur aslında… Dünyada hiçbir insan panikatak yüzünden ölmemiştir, sakat kalmamıştır, zarar görmemiştir; ama panikatak hastaları öleceklerini zannederek kendi tansiyonlarını yükseltir. İnsan, kötü düşünceye meyillidir; çünkü insan iyi olana değil kötü olana teslim olmaya heveslidir.

Koca ülkeyi dolar vesvesesiyle panikatak hastası gibi davranmaya zorluyorlar. ABD, şeytanla aynı pozisyondadır; dokunma yetkisi de marifeti de yoktur sadece vesvese verir.

Aramızdaki panikatak hastaları, Amerikan vesveselerini “ekonomi stratejisi, piyasa realitesi” diye anlatıyorlar ve biz de tansiyonumuzu yükseltiyoruz.

Sadece kendini düşünüyorsan bile, sırf kendine fayda olsun istiyorsan bile işçini, patronunu, müşterini, rakibini, tedarikçini kolla ve onlara destek ol. Çünkü binlerce yıldır insanlığın başına ne geliyorsa bize de aynısı oluyor; günün sonunda ne hale geleceksek o hale birlikte geleceğiz…

Etiketler: »
Share
840 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ