logo

İTO, BİN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE BURS VERECEK

İstanbul Ticaret Odası İTO, 2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılı için ihtiyaç sahibi 1.000 üniversite öğrencisine burs verecek.

İSTANBUL Ticaret Odası İTO, 2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılı için ihtiyaç sahibi 1.000 üniversite öğrencisine burs verecek. 8 – 21 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan başvurular İTO’nun internet sitesinden online olarak alınacak. 

Aşağıda sayılan şartları taşıyan öğrenciler anılan tarihler arasında başvurularını www.ito.org.tr adresinden yapabilecekler ve burslarla ilgili tüm süreci yine bu adresten takip edebilecekler.

Mevcut bursiyerlerin yeniden başvuru yapmasına ise gerek bulunmamakta.

Lisans Burslarında Uzaktan Eğitim ve Açıköğretim öğrencilerinin başvuruları değerlendirmeye alınmayacak.

İŞTE ŞARTLAR:

LİSANS BURSLARI:

İstanbul il sınırları içinde bulunan devlet üniversitelerinde öğrenim gören yükseköğrenim (lisans) öğrencileri (açıköğretim ve uzaktan öğretim hariç) ile vakıf üniversitelerine ÖSYM tarafından %100 burslu olarak yerleştirilen veya %100 şehit bursu ile öğrenim gören yükseköğrenim (lisans) öğrencilerine verilir.

Lisans programlarında öğrenim gören öğrencilerden; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, yükseköğrenim birinci sınıfında 22, ikinci sınıfında 24, üçüncü sınıfında 25, dördüncü sınıfında 26 yaşından büyük olmayan, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrenim kredisidışında başka herhangi bir resmi veya özel kuruluştan burs almayan, herhangi bir firma veya kuruluşta çalışmayan, ara sınıf başvurularında yıllık genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,25 veya 100 üzerinden en az 60 olan öğrenciler burslarımıza başvurabilir.

YÜKSEK LİSANS BURSLARI:

İstanbul il sınırları içinde bulunan devlet üniversitelerinde öğrenim gören yüksek lisans (master) öğrencileri (formasyon programları hariç) ile vakıf üniversitelerinde %100 burslu veya %100 şehit burslu olarak öğrenim gören yüksek lisans (master) öğrencilerine verilir.

Yüksek lisans programlarında öğrenim gören öğrencilerden; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrenim kredisidışında başka herhangi bir resmi veya özel kuruluştan burs almayan, herhangi bir firma veya kuruluşta çalışmayan, lisans bitirme veya yüksek lisans genel not ortalaması 4 üzerinden en az 3 veya 100 üzerinden en az 75 olan öğrenciler burslarımıza başvurabilir.

DOKTORA BURSLARI:

Türkiye içinde ve/veya yurtdışında bulunan yükseköğrenim kurumlarında öğrenim gören, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrenim kredisidışında başka herhangi bir resmi veya özel kuruluştan burs almayan öğrencilere verilir.

Lisans veya yüksek lisans bitirme veya doktora genel not ortalaması 4 üzerinden en az 3 veya 100 üzerinden en az 75 olan doktora öğrencileri burslarımıza başvurabilir.

Etiketler: »
Share
1090 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ