logo

İSTANBUL’UN TEK KADIN BELEDİYE BAŞKANI GÖREVİNDE

İstanbul’un tek kadın belediye başkanı Şeyma Döğücü, Sancaktepe’de göreve başladı. Kadınlar için örnek olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Döğücü, “Kadın ve çocuk gülerse toplumun yüzü güler” dedi

Yerel seçimde Sancaktepe Belediye Başkanlığı’nı kazanarak İstanbul’un tek kadın ilçe belediye başkanı olan AK Partili avukat Şeyma Döğücü yaşadığı mutluluğu SABAH’a anlattı.

Eski AK Parti İstanbul Kadın Kolları Başkanı olan Döğücü “Kadınlara ve kızlarımıza örnek olabilmenin mutluluğunu yaşıyorum. İnşallah görev sürecimi çok çalışarak ve başarıyla tamamlayarak bu mutluluğu sürdüreceğim. Kadınlarımıza yönelik belediye olarak daha çok çalışmalar yapacağız. Çünkü biz seçim sürecinde de söyledik” dedi.

KADINA YÖNELİK PROJELER

Tek kadın belediye başkanı olarak kadınlara yönelik nasıl projeler yapacağını anlatan Döğücü şunları söyledi:

“Kadınlarımıza yönelik belediye olarak daha çok çalışmalar yapacağız. Çünkü biz seçim sürecinde de söyledik, kadın ve çocuk gülerse toplumun yüzü güler. O yüzden onları memnun etmeye yönelik çalışacağız. Her mahalleye bir kreş yapacağımızı söylemiştik. Bunun yanı sıra hanımlara yönelik bir yemek projemiz var. Ev hanımlarının bütçesine katkı sağlamak için onların evde yaptıkları yemekleri, evlerinde yemek yapamayanlarla buluşturacağız. Böylelikle herkes sağlıklı yemek yemiş olacak.”

ŞEFFAF ODA İLE ÇÖZÜM

Sancaktepe’de vatandaş için doğrudan çözüm geliştireceğini anlatan Döğücü “Sancaktepe güzel hizmetlerin yapıldığı bir ilçeydi ve çok büyük sorunları yok. Sancaktepelilerin problemleri ile birebir ilgilenmek için “Şeffaf oda” projesini ilk olarak hayata sokacağız. Belediyenin giriş katındaki bir odada ben halkımızla birebir görüşerek onların problemlerini doğrudan dinleyeceğim” diye konuştu.

4200 YATAKLI ŞEHİR HASTANESİ

İhale aşamasında olan ve Sancaktepe’ye yapılması planlanan şehir hastanesi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Döğücü “İnşallah bu projenin takipçisi olacağız. Bu proje ilçemize hem sağlık turizmi hem de iktisadi anlamda önemli katkıları olacak. 400 yataklı İlhan Varank Araştırma Hastenesi’nin bile önemli katkılarını gördük. Bunun 10 katı büyüklüğündeki bu proje ilçemizi bölgede sağlık merkezi haline getirecek. Hastanede şehir dışı ve yurtdışından gelenler için konaklama alanları da olacak” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » »
Share
745 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ