logo

İSTANBUL’DAKİ ARTVİNLİLER “ARDEF” İFTARINDA BULUŞTU

Anayasa Profesörü CHP İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı İbrahim Kaboğlu’nun da katıldığı Artvin Dernekler Federasyonu (ARDEF)’in düzenlediği iftar programı Maltepe’de gerçekleştirildi.

HABER: Kerim ÖZTÜRK //Ümraniye Gündemi Gazetesi// 


Artvin Dernekler Federasyonu (ARDEF)’in düzenlediği iftar programı gerçekleştirildi. Maltepe Belediyesi Küçükyalı Süreyya İlmen Paşa Kültür Merkezi Kubbealtı salonundaki iftarda CHP milletvekili adayı Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu hemşehrilerini yalnız bırakmadı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftarda semazenlerin yaptığı sema gösterisi, büyük ilgi çekti.  İftar sonrası bir konuşma yapan ARDEF Başkanı Ferman Erşahin, katılımlarından dolayı tüm hemşehrilerine teşekkür etti.

24 HAZİRAN SEÇİLERİNİN ÜLKEMİZE HUZUR VE BARIŞ GETİRMESİNİ DİLİYORUM

24 Haziran cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinen başkan Erşahin, “Bu seçimin daha özgür, daha huzurlu daha demokratik bir Türkiye için huzur ve barış getirmesini temenni ediyorum. Bu seçimlerde CHP İstanbul 1. Bölge milletvekili olan hemşehrimiz Anayasa Profesörü İbrahim Kaboğlu ve diğer adaylara da başarılar diliyorum” dedi.

Erşahin, sözlerini şöyle tamamladı: “Bugün burada ve cennet vatanımızın her köşesinde bu tür etkinlikleri huzur ortamında yapabiliyorsak bunun mimarı Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyor hepinizi saygıyla selamlıyorum”

DERNEK YÖNETİMİ DEVLET YÖNETİMİNDEN ZORDUR

Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu ise “Bizi bu akşam burada bir araya getirdiği,  meşakkatli olan derneksel yaşımı İstanbul’da bir değil birden fazla onlarca dernekler şeklinde örgütledikleri ve yaşattıkları için Artvin Dernekler Federasyonunu kutluyorum. Çünkü Türkiye’de dernekçilik çok zordur. Dernek yönetimi devlet yönetiminden de zordur. Devlet yönetiminde hukuka Anayasaya uymadan da devlet yönetebilirsiniz ama dernek yönetiminde çok sıkı kurallar vardır.  O bakımdan sizleri kutluyorum. Aslında bu akşam belki de iftar vesilesiyle burada bulunduğumuzun başlıca nedeni de Türkiye’nin devlet yönetiminde hukuk ve Anayasa yerine daha çok yöneticilerin kişisel tercihlerinin belirleyici olmasından kaynaklanıyor.”

TÜRKİYE İÇİN YENİ BİR SAYFA AÇAN SİYASAL İRADEYİ ORTAYA KOYALIM

Bu akşam burada politika yapmayacağını kaydeden Prof. Dr. Kaboğlu, “Çünkü hukukun olmadığı bir yerde politikadan konuşmanın bir anlamı yok. İşte bizler hukukun üstünlüğünü sağlamak için bu yola çıktık. Onun için 24 Hazirana çok uyanık bir şekilde yürüyelim. Bilinçli ve bilgili. 24 Haziran da Türkiye için yeni bir sayfa açan siyasal iradeyi ortaya koyalım” diye konuştu.

İftara; Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu’nun yanı sıra Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Jale Yağcı, CHP 1. Bölge Milletvekili adayı Hasan Uzunyayla, 5. Ağırceza reisi emekli hakim Hüseyin Öztürk, Artvinliler Hizmet Vakfı kurucu başkanı Atilla Öztürk, Artvinliler Hizmet Vakfı eski başkanı Hakan Bekar, ARDEF kurucu başkanı Metin Kar, CHP eski milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Emin Odabaşı, CHP Maltepe İlçe Başkanı Engin Özkan, İYİ parti YİK üyesi Gürel Durmuş, CHP Şile eski ilçe başkanlarından Zeki Şen, Sacit Terzi, CHP eski İl Meclis üyesi Hüseyin Avni Yardımcı ve çok sayıda davetli katıldı.

– 11.06.2018 / PAZARTESİ

Etiketler: » » »
Share
1133 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ