logo

İSTANBUL’DA “İTFAİYE HAFTASI” ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, 24-28 Eylül İtfaiye Haftası dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirdiği ifade edildi.

Etkinliklerin Taksim Cumhuriyet Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“25 Eylül Salı günü saat 14.00’de Tulumbacılar, Sultanahmet Meydanı’nda gösteri gerçekleştirilecek. Her yıl gelenekselleşen gösteride dünyanın en eski itfaiyecilerinden olan tarihi tulumbacılar temsili bir yangına müdahale tatbikatı yapacak. Kore’de düzenlenen 13. Dünya İtfaiye Oyunları’nda 1 kupa, 1 takım halinde gümüş madalya ile 24 altın, 27 gümüş ve 22 bronz madalya kazanan İBB İtfaiye Takımı, saat 12.00’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ı ziyaret edecek. 26 Eylül Çarşamba günü, itfaiye grupları arasında düzenlenen masa tenisi, satranç, bilardo ve voleybol turnuvalarının finalleri yapılacak. 27 Eylül Perşembe günü, İBB İtfaiye teşkilatı mensupları Beşiktaş’taki İtfaiye Müzesini ziyaret edecek. 28 Eylül Cuma günü saat 12.30’da Fatih İtfaiye Şehitler Camisi’nde itfaiye şehitleri için Mevlid-i Şerif okunacak. Hafta boyunca itfaiye eğitimi ve okullarda yangın ve kurtarma tatbikatı programları düzenlenecek.

Bahçelievler, Bakırköy, Beykoz, Beyoğlu, Büyükçekmece, Gaziosmanpaşa, Kadıköy, Kartal, Silivri, Ümraniye’de meydanlara kurulacak stantlarda itfaiye hizmetlerinin tanıtım faaliyetleri gerçekleştirilecek.”

Etiketler:
Share
909 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ