logo

HİCRİ YENİ YILIMIZ MÜBAREK OLSUN_2018

Müslümanlar arasında “Şehrullahi’l-Muharrem” lafzıyla bilinen Muharrem ayı bugün başladı. Bu vesileyle Müslümanlarının izzet ve kurtuluşunun Hazreti Muhammed’in (s.a.v) yoluna sımsıkı yapışmakla oluşabileceği inancıyla;

“Gönlümüzün gülü ve süsü, kalplerimizin sefası ve neşesi Hazreti Muhammed (Sallallahu Aleyhi Vesellem)’in Hicri yıldönümlerine bir daha kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu duyuyoruz. Hazreti Peygamber (Sallallahu Aleyhi Vesellem)’in ve güzide ashabının öz vatanlarından sürgün edilişlerinin ardından, Allah (Azze ve Celle) kendisine iman eden kullarını güçlüklerden kurtardığı gibi inşallah günümüzde de ümmeti sevindirecektir.
 
Kur’an ve Sünnet, bir kumaşın birbirinden ayrılması imkânsız olan iki yüzü gibidir. Dünya Müslümanlarının izzeti ve kurtuluşu; Hazreti Muhammed’in yoluna sımsıkı yapışmak ve aralarında İslam kardeşliğini bir daha tesis etmeye bağlıdır.
İslam ümmeti, en büyük rehberi ve kurtuluş öğretmeni olan Hazreti Muhammed’i (s.a.v) her yönüyle özümsemedikçe ve onun öğretilerini yaşamadıkça aradan 14 asır geçse de yine de zulüm altında kıvranmaya devam edecektir.
 
Hicri yeni yılın İslam Âlemine ve İslam ümmetine hayır kapıları açmasını, bütün İslam âlemine güzel günler getirmesi temennisi ile bütün Peygamber âşıklarının Hicri Yıldönümlerini bir kez daha tebrik ediyoruz.”
#ÜmraniyeGündemi #HicriYıldönümü

Etiketler:
Share
745 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ