logo

HAYALİM ÜMRAN, HAYALİM ÜMRANİYE

AK Parti Ümraniye Belediye Başkanı Aday Adayları içinde Ümraniye için klasik, alışılagelmiş söylemlerin dışına çıkan, ilçenin yönetim şekline farklı bir konsept anlayışı getiren Avukat Şemsi Dak, “Hayalim Ümran Hayalim Ümraniye” ilkesiyle 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimde yeniden aday adayı olarak kamuoyunun karşısına çıkıyor.

HABER: Kerim ÖZTÜRK // Ümraniye Gündemi Gazetesi// 14.12.2018


24 HAZİRAN 2018 seçimlerinde Cumhur İttifakı ile seçimlere giren AK Parti, sandıktan büyük bir zaferle çıkmıştı. AK Parti aynı zaferi 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde de göstermek istiyor. Başkan Erdoğan’ın son günlerde üzerinde en yoğun çalıştığı il İstanbul. İstanbul’un da en gözde ilçelerinden biri Ümraniye.

Mart 2019 yerel seçimleri için zaman daraldıkça Ümraniye’de AK Parti’nin adayının kim olacağı merak konusu! Herkes bu sorunun yanıtını ararken, AK Parti Ümraniye Belediye Başkanı Aday Adayları içinde Ümraniye için klasik, alışılagelmiş söylemlerin dışına çıkan, ilçenin yönetim şekline farklı bir konsept anlayışı getiren Avukat Şemsi Dak, “Hayalim Ümran Hayalim Ümraniye” ilkesiyle 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimde yeniden aday adayı olarak kamuoyunun karşısına çıkıyor.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 2023 hedefi doğrultusunda milletimize hizmet etme noktasında partimizin ve davanın birer neferi olarak yeniden yola çıktığını ifade eden Şemsi Dak, 2014’de ki aday adayı olduğu süreçte ortaya koydukları konsept ve yürüttükleri çalışmaları şöyle anlatıyor:

FARKLI BİR KONSEPT ÇALIŞMASI

“Bu süreçte belediyelerin beldenin ticaretini geliştirmek adına ortak markalar kurarak ihracatın artırılması ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 hedefi olan 500 milyar dolar ihracat rakamına ulaşması için etkin katkı sağlamaları gerektiğini, ticaretin sokaklar arasında sektörlere göre dağıtılması ve böylece belde ticaretinden ana cadde üzerinde mülkü bulunan kişilerin değil herkesin pay alması gerektiğini, her beldenin özgün kent mimarisi oluşturması gerektiğini, İstanbul’da yer alan okulların dönüşüm sürecinde altlarının otopark yapılmak suretiyle otopark sorunun çözülebileceğini,  belediye yardımlarının cami ve cemevleri üzerinden ulaştırılmasını, camilere futbol okulları kurularak gençler ile cami arasında köprü kurulması gerektiğini, camilerin sosyal hayata daha yakın olması gerektiğini, son dönemde Türk aile yapısının ziyadesiyle yıprandığını ve ailelerin dağılmaması için belediye destekli aile barış ve huzur merkezleri kurulmasını, her yıl mazlumlara ses ver konulu bir sokak toplantısı düzenlenmesini ve ülkemize bu gayeye hizmet eden bir diplomasi aracı kazandırılmasını savundum ve kampanyamı bu şekilde yürüttüm.”

“HAYALİM ÜMRAN, HAYALİM ÜMRANİYE”

“Bizim tarihi ve kültürel mirasımız belediyeciliğe “ÜMRAN” perspektifinden bakmamızı yaşam ve üretim tarzımızı tarihi ve kültürel bağlarla ilişkilendirip sağlam temeller üzerine kurmamızı zorunlu kılıyor.

ÜMRAN bize yabancılaşan şehirler değil, bizi kucaklayan şehirlerde kendimiz olarak yaşayabilmek ve kendimiz kalarak var olabilmektir.

ÜMRAN rekabetçi dünyada tek başımıza değil bir araya gelerek güçlü ekonomik yapılar oluşturmamızdır.

ÜMRAN genel ahlakın kurumsal yapıya kazandırılması ve ahlakın ortak hukuk haline gelmesidir.

İşte bu yüzden HAYALİM ÜMRAN, HAYALİM ÜMRANİYE diyerek tekrar yola çıktık. 2014 yerel seçimlerinde savunduğum fikirler ve ortaya koyduğum projeler ÜMRAN hayali idi ve ÜMRAN’ın değeri zaman içinde ortaya çıktığından 2019 yılı belediye seçimlerinde tekrar aday olma gereği duydum. 

Halkımızdan ÜMRAN’a destek vermelerini, ÜMRAN hayaline katkı sağlamalarını bekliyor, seçimlerin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı sonuçlar doğurmasını bekliyorum.”

Şemsi Dak kimdir?

Ailesi Trabzon-Çaykara-Kabataş köyünden 1920’li yıllarda Bayburt-Çiçekli Köyüne göç etmiş olan Şemsi Dak, 1980 yılında Bayburt’da doğdu. Çiçekli Köyü İlkokulu, Arpalı Ortaokulu, Bayburt Hoca Ahmet Yesevi Anadolu Öğretmen Lisesi’ni okuduktan sonra Şemsi Dak, Üniversite tahsilini Ankara Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. 

Av. Şemsi Dak, 2014 mahalli idareler seçimlerinde Ümraniye Belediye Başkanlığı aday adayı, 2018 Yılı seçimlerinde ise İstanbul 1. Bölge Milletvekili aday adayı oldu. 

2002 yılından beri kendi avukatlık ofisinde meslek hayatını sürdürüyor.

Etiketler: » » »
Share
1226 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ