logo

ERDEM’Lİ ÖĞRENCİLER YEMİN EDEREK MESLEĞE İLK ADIMLARINI ATTILAR

Özel Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin staj deneyimi ile meslek hayatlarına ilk adımı atacakları yemin töreni yapıldı.

HABER: Kerim ÖZTÜRK // Ümraniye Gündemi Gazetesi // 10.05.2019


2019-2020 öğretim yılında mesleki uygulamalarına başlayacak olan Özel Erdem  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10.sınıf Hemşirelik bölümü öğrencileri  2 Mayıs 2019 Perşembe günü yemin ederek mesleğe ilk adımlarını atmış oldular.

Çekmeköy Erdem Koleji Konferans Salonu’ndaki yemin törenine Erdem Koleji Kurucu Genel Müdürü Dilşad Külünk, Okul Müdürü Rabia Mine Çapan, Hemşirelik  Bölümü öğretmenleri ile öğrenci velileri katıldı.

TÜM EBEVEYNLER ÇOCUKLARININ BAŞARILI OLMASINI İSTER

Açılış konuşması için kürsüye gelen Okul Müdürü Rabia Mine Çapan, “Başarı için bir kişide kapasite ve istek birlikte olmalıdır. Tüm ebeveynler çocuklarının akademik anlamda başarılı olmasını ister. Bunun için çoğu kez, yaşadığımız bu dönemde ‘’telefonu elinden bırak, odana git ders çalış’’ cümlelerini kurarız. Peki, “telefonu bırak, odana git ders çalış” dediğimizde bunu yapan kaç kişi var? Her beyne aynı anahtarla girilmez. Bizler beynimizin sol lobunu, çocuklarımız ise sağ lobunu kullanıyor. Beynin sol lobu, gerçekçiliğe önem verir, kuralcıdır. Beynin sağ lobu ise duygular ve hayallerin etkisindedir. Peki, çocuklarımızdan varmak istediği noktaya ulaştığını bir de ulaşamadığını hayal etmesini istesek? Ders çalışması gerektiğine bu şekilde kendi karar verse, beyin bu alışkanlığı davranışa dönüştürür. Tabi sahip olduğu baskın zeka türü de önemli.

Görsel zekası baskın çocuk, gördüğünü örnek alır. Herkes kitap okuyorsa o da okur, herkesin elinde telefon varsa o da eline telefon alır. Giyimine önem verir, tertipli düzenli olur. Televizyon seyrederek daha iyi çalışır. “Biz kitap okuyan bir ebeveyn olmamıza rağmen, çocuğumuza kitap okuma alışkanlığı bir türlü kazandıramadık’’ diyen aile henüz çocuğunun baskın zeka türünü fark edememiştir.  İşitsel zekası baskın çocuk, kendi kendine konuşur. Müzikle ders çalışmayı sever. Derslerde konuştuğu ile ilgili bol bol şikayet alırsınız. Bu çocukların susmaları başarılarının önündeki en büyük engellerden biridir. Dokunsal zekası baskın çocuk, plan ve programdan fazla hoşlanmazlar. Gördüklerini veya duyduklarını değil yaptıklarını hatırlar. Meslek lisesi öğrencilerinin çoğunun dokunsal zekası baskındır. Kapasiteleri ellerindedir, elleriyle çalışırlar. Fen lisesi öğrencisine serum taktıramazsınız. Bu anlamda Meslek Liseleri çok kıymetli. Sağlanan beceri eğitimi sayesinde sektörle işbirliği yaparak, sektörün istediği elemanı yetiştirmiş oluyoruz.

Sevgili öğrencilerimiz!

Bu akşam burada yemin ederek mesleğinize giriş yapacak ve 2 yıl sonra okulumuzdan mezun olma şerefini taşıyacaklar. Yolunuz açık ve aydınlık olsun” diye konuştu.

“İNSANA HİZMET ERDEM’DİR”

Erdem Koleji Kurucu Genel Müdürü Dilşad Külünk ise yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi:

“İnsan hayatının değişmez üç temel ihtiyacı güvenlik, sağlık ve eğitimdir. Güvenlik ihtiyacımız tüm ulus devletlerde olduğu gibi devletimiz Türkiye Cumhuriyeti tarafından sağlanmaktadır. “İnsana Hizmet Erdem’dir” inancıyla 32 yıl önce yola çıkan gurubumuz bugün Çakmak, Çamlıca ve Güneşli’de olmak üzere üç hastane kompleksi, 2 Diyaliz Merkezi, 1 tıp merkezi ve 1 Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile 7 gün 24 saat sağlık hizmeti sunmaktadır. 2011-2012 eğitim öğretim döneminde hizmet anlayışımızı genişletmek maksadıyla eğitim alanında da imkan tecrübe ve birikimlerimizi milletimizin hizmetine sunmak üzere Esenşehir’de birazdan yemin edecek olan öğrencilerimizin devam ettiği yeni adı ile Erdem Mesleki Teknik Anadolu Lisesini açtık.”

İSTANBUL’UN EN PRESTİJLİ OKULU OLMAYI BAŞARDIK

“7 yılı geride bıraktığımız tüm zamanlarda kendi alanımızda İstanbul’un en çok rağbet edilen en prestijli okulu olmayı başardık. Hastane ve okul olarak aynı gurupta yer almanın yararlı etkilerinin farkındayız. Staj öğretmenlerimiz, hastane yöneticilerimiz, usta öğrencilerimiz ve okul yönetimimizin sistemli ve koordineli iletişimi sayesinde staj eğitiminde en üst noktadayız.

Bizler tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış Türk milleti ilmin ve emeğin ulaşabileceği en yüksek müreffeh hayatı hak etmek için gerekli iradeyi ortaya koymuş ve gelecek asırlara emin ve gururlu adımlarla yürümekteyiz. Bu yürüyüşe Erdem gurubu olarak eğitim alanında hizmet vererek güç katmak, yol gösterici olmak ve şanlı hizmet yürüyüşümüzü taçlandırmak maksadı ile 2015 yılından itibaren bulunduğumuz Çekmeköy Kampüsümüzde Anadolu, İlkokul, Ortaokul ve Anadolu Lisemizi aziz milletimizin hizmetine takdim etmiş bulunmaktayız.

Çağımızın getirdiği yenidünya düzeni içinde kendi kimliğimizle var olmak, milletler ailesi içerisinde hak ettiğimiz yerde durmak, tarihi kültürel mirasımızı asrın idrakine okutacak yeni sentezlere ulaşmak, bilgi toplumunun gerektirdiği üretim, bölüşüm, kullanım zincirleri sağlıklı, verimli, adaletli şekilde kurmak yeni nesillere verilecek doğru disiplinli ve kaliteli eğitimle bire bir alakalıdır. Yeni nesilleri iyi yetiştiren cemiyetler gelecek asırları yakalayacak, hak ettiği doğru yerde bulunacak. Yetiştiremeyenler ise ikinci sınıf çalıştırılan, yönetilen ve kimliksiz ve sömürülen toplumlar olacaklardır. Sağlık sistemine getirdiğimiz yeni görüş duruşu ve kalite anlayışını eğitim alanına da taşıyarak toplumumuzu okullarımızda kaliteli, başarılı nesillerimizi gelecek yüzyıllara taşıyacak iddialı eğitim faaliyetlerimiz ile buluşturduk.”

Yemin töreni öncesi öğrencilerin sunduğu skeç ve dünden bugüne hemşirelik kıyafetlerinin tanıtıldığı gösteri büyük beğeni ile izlendi. Okul korosunun seslendirdiği birbirinden güzel şarkıların ardından daha sonra yemin törenine geçildi.

Yakınlarının karşısına staj kıyafetleriyle çıkan öğrenciler heyecan ve gururla öğretmenleri Meltem Türker eşliğinde hep birlikte yemin ettiler.

Etiketler: » » » » »
Share
1057 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ