logo

ELMALIKENT MAHALLE MUHTAR ADAYI HAMZA YUSUFOĞLU

Ümraniye’de serbest muhasebecilik yapan Mali Müşavir Hamza Yusufoğlu, 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde Elmalıkent Mahalle muhtarlığına aday olduğunu açıkladı.

HABER: Kerim ÖZTÜRK // Ümraniye Gündemi Gazetesi // 08.12.2018


Ümraniye’de yaklaşan yerel seçimler öncesi muhtar adayları da adaylık açıklamalarına başladı. Mahallesinin emekçisi Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Hamza Yusufoğlu, 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde Elmalıkent mahalle muhtarlığına aday olduğunu açıkladı. 2/B hak sahiplerinin mücadelesinde de öne çıkan Hamza Yusufoğlu’yla yerel seçimler ve yerel yönetim anlayışı üzerine görüştük. Yusufoğlu, mahallede yaşanan sorunları şöyle anlatıyor:

 “MÜCADELEMİZ RAHMETLİ MEHMET DEMİRAL’LA BAŞLADI”

“Benim yaşıtımda olan mahalle halkı bu mahallenin yaşanabilir olmasına olan gayretimi bilir. 1976 yılında bu mahal-leye gelmemle ve Rahmetli Mehmet Demiral’la tanışmam ve ona olan güven ve etkilenmemle süreç başladı. Rahmet-li her karşılaştığı yapılaşma (gecekondu) sahibi ile yol – sokak ve komşuluk haklarına riayet etmesine özen gösterilmesi yönündeki çalışmaları uzlaşma ile sonuçlanıyordu. Mahalleye yol, su, elektrik, okul, cami ve ulaşımın gelmesi konusunda ilgili mülkiye amirlerine ve ilgili erklere beraber gidiyorduk. Bu çalışma ve azim bana da bulaştığı için rahmetlinin eseri olan bu mahalleye hizmet etmek adına 40 yıldan beri bu mahallenin sorunlarını biliyorum. Çözüm yönünde halkla beraber mücadele ediyorum.”

 “HAK KAZANMAK İÇİN MÜCADELE ŞART”

“Mücadelemiz sürecinde mahallemizin sorunları olan TOKİ, barınma hakkı, insan sağlığını tehdit eden baz istasyonları ve imalathaneler – çarpık yapılaşma gibi sorunların yanı sıra yol sokak uyumlarında uzlaşma çabalarım oldu. Kısıtlı destekle yaptığım bu çalışmalarım istenen sonucu vermeyince

Elmalıkent Mahallesi Sosyal Dayanışma Derneği EKE-DER’i kurduk. Halkın desteği ile ekip arkadaşlarımla birlikte sorunlara eğildik. Mahallemizin sorunları – TOKİ, 2b, baz İstasyonları, okul, cami, elektrik, ulaşım, park bahçe gibi..- ihtiyaçlarımızın tespiti ve çözümü hususunda mücadele ettik.

2b ve barınma hakkımıza müdahaleyi, verilen vaat ve sözlerin yerine gelmemesi nedeniyle yaptığımız basın açıklamaları ve bilgilendirme toplantıları ile sesimizi duyurmaya çalıştık. Mahalle sakinleriyle beraber mahalle sorunları için yetkili tüm birimleri dolaşarak taleplerimizi ilettik ve hatta Ankara’ya gittik. Şu anda gelinen aşamada eski sorunlara ek olarak imar planlarındaki tıkanıklık ve barınma hakkımız olan mülkiyet haklarımız üzerinde yaşanan sıkıntılara karşı birlik beraberlik içerisinde mücadele ederek çözüme kavuşturacağız.”

 “MAHALLEMİZ LAYIKIYLA YÖNETİLMEDİ, TEMSİL EDİLMEDİ!”

Mahallesinin layıkıyla yönetilmediğini ve temsil edilmediğini savunan Hamza Yusufoğlu, “Halk bunu biliyor. Eğer mülkiye amirleri bize güven ve destek vermiş olurlarsa mahallemize yeşil alan ve sosyal donatılar kazandırabiliriz. Bu hususta daha önceden çalışmalarımız oldu. Mahalleyi yönetecek mülkiye amiri -Muhtar ve ekibi- halkın sorunlarının tercümanı, takipçisi ve savunucusu olmalı. En büyük umut halkın birlik ve beraberlik içinde oluşturduğu güç ve iradesidir. Bağlı olduğumuz üst mülkiye amirleri ve erklerle eş güdümlü bir şekilde çalışacağız. Bu güç ve iradeyi gelin beraber yönetelim.

Gelin bu mahalleyi Elmalıkentliler için birlikte yönetelim. Sizinle bu yönetime Muhtarlığa Adayım” dedi.

NEDENLERİM VAR!

Elmalıkent mahallesine muhtar adayı olmak için nedenlerinin olduğunu ifade eden Hamza Yusufoğlu, “Bu mahallede geçmişim var. Gelecek için uğraşım var. Hizmet etmek için birçok nedenim var” dedi ve NEDENLERİNİ şöyle sıraladı:    

1- Mahallenin sorunlarını biliyorum. Bununla ilgili halkla birlikte mücadele ettiğim geçmişim var.

2- Gelecekte bu mahallenin yaşanabilir olması için halkla birlikte yapacaklarım var.

3- Tespit ettiğim ve inandığım tek sesliği, sorunların çözümü için mahalledeki güç ve iradeyi harekete geçirme gibi bir nedenim var.

4- Sorunların bizi birbirimize kenetleyeceği gerçeği var.

5- Mahallemizde mevcut bulunan ve yaratılan, dayatılan sorunların; herkesin sorunu olacağı ve olduğu bilinci oluşturma gibi nedenim var.

6- Artık hiç kimsenin kör, sağır, dilsiz olma lüksü olmayacak. Çünkü sorunların sosyal, ekonomik ve çevresel olarak herkesi etkileyeceği gerçeği gibi nedenim var.

7- Elmalıkent mahallesi halkının layık olduğu şekilde kendi kendini yönetebilmesi gibi bir nedenim var.

8- Dönem dönem gündemle ilgili sorunların görüşüleceği, tartışılacağı ve çözüm yöntemleri aranacağı çalıştay toplantıları yapmak gibi bir nedenim var.

9- Mahallemizde geçmişte olan 2b, TOKİ, Baz istasyonları gibi halen devam eden sorun ve tehditlerin yanında, imar planlarındaki tıkanıklıklar, barınma hakkımız olan; evlerimiz ve emeklerimiz üzerinde hak iddia eden toplu holding A.Ş ve yandaşlarına karşı mücadelede güç birliği tek ses ve beraber olma bilincinin yaratılması için mahalle halkının tercümanı sorunlarının takipçisi ve mahalle sorunları için sonuna kadar mücadeleye ve haklı davalarımın savunucusu olma gibi nedenim var.

ELMALIKENT HALKINA SESLENİYORUM!

Sözlerini Elmalıkent Mahalle sakinlerine seslenerek tamamlayan Hamza Yusufoğlu,  “Bu mahallede yaşayanların geçmişi sorgulamamaları düşündürücüdür. Sorunlar kaderimiz değildir. Sorumsuz-Duyarsız-İlgisiz olamaya devam etmeyin. Geçmiş muhtarların mahalle halkı ve sorunlarına karşı yaklaşımı hangi seviyede idi?! Böl, Parçala, Yönet sistemi ile güç birliğimiz engellediler. Buna karşı Kör-Sağır-Dilsiz olmayı önerdiler.

Hangi haklı eylemimize katıldılar?

Hangi haklı yürüyüşümüze katıldılar?

Hangi haklı toplantılarımıza katıldılar?

Hangi haklı sorunumuza çare aradılar?

Kendi isteğimle değil, sizin isteğinizle aday olmak istiyorum.

Olursam;

Mahalle sorunlarının tercümanı,

Mahalle sorunlarının takipçisi,

Mahalle sorunları için sonuna kadar mücadeleye ve haklı davalarımızın savunucusu olmaya adayım” dedi.

YETKİ İSTİYORUM…

ELMALIKENT Mahallesi muhtarınız olmak istiyorum. Bugüne kadar mahalle sakini olarak mahallemin sorunları ve çözüm konularında mücadele ettim. Şimdi sizden alacağım yetki ile daha kapsamlı ve çözüme daha çabuk ulaşmak için yetki istiyorum.

1- Mahallemizde sosyal donatım alanlarının çoğaltılmasına çalışacağız. Alt yapı ve ulaşım konusunda duyarlı ve sorumlu olacağız.

2- Sitelerde okul ihtiyacının karşılanması için uğraşacağız.

3- Sağlık ve Aile Hekimliği Dispanseri’nin ve PTT hizmetlerin mahallemize getirilmesini sağlayacağız.

4- Baz istasyonları ve halkın sağlığını tehdit eden oluşumlara karşı halkla birlikte mücadele edeceğiz.

5- Okul, cami, cemevi, dernekler ve site yönetimleri ile yakından ilgilenip sorunlarının çözümü konusunda koordineli çalışma içerisinde olacağız.

6- Halkın kendi kendisini yönetecek bir irade oluşması ile mahalle muhtarınız olursam; muhtarlık heyeti ile birlikte halkın hizmetinde olacağız. Halk takipçi olacak. Hizmette halkın gücü belirleyici olacak.

7- Tapu, imar, 2B ve mahkemede davaların takibi öncelikli görevlerimiz olacak. Sorunun takipçisi ve halkın tercümanı olacağız.  Sorunlarının çözüme ulaşması için sonuna kadar savunucusu olacağız. Toplumsal duyarlılık ve iradenin oluşmasına özen ve gayret göstereceğiz.

8- Mahalledeki sorunlara karşı uzlaşma ve birlikte yaşama kültürü öncelikli hedefimiz olacaktır.

9-Üst M ülkiye Amirleri ve yetkili erklerle eş güdümlü çalışmalar yaparak sorunların çözümüne çalışacağız.

10- Sokaklarda ve okul etrafında oluşacak olumsuzluk ve uyuşturucu faaliyetlerin takipçisi ve duyarlı bir şekilde alınan önlemlerin takipçisi olacağız.

11- Mahallemizde Spor Kulübü Derneği ve Eğitim Kültür Derneklerinin kurulması için çalışacağız. Faaliyetlerin devamına katkı sağlayacağız EKE-DER’i yeniden kuracağız.

12- Yaşlılar için ilgili sosyal tesis ve alanların oluşmasına önderlik edeceğiz.         

13- Ayda bir mahalle sakinlerimizle toplantı yaparak istişare yapacağız.

Etiketler: » » »
Share
1162 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ