logo

EKREM İMAMOĞLU: “APK’Lİ VATANDAŞI GENEL BAŞKANI’NDAN DAHA ÇOK DÜŞÜNÜYORUM”

Seçim çalışmalarına Ümraniye’de devam eden Ekrem İmamoğlu, kendisine oy versin vermesin herkesi kucaklayacağını söyledi. AKP’li seçmenin oyunu da alacağını ifade eden İmamoğlu, Çünkü ben onların genel başkanından daha çok onları düşünüyorum” dedi.

CHP ve İYİ Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Ümraniye’de vatandaşlara seslendi. Kendilerinin terör örgütleriyle aynı noktada gösterilmeye çalışıldığına dikkat çeken Ekrem İmamoğlu, “Hadi oradan! Birileri buradan nemalanmak isteyebilir ama bu insanlar buna fırsat vermeyecek.” dedi. Mevcut yönetimin, yıllardır deprem konusunda hiçbir şey yapmadığını da sözlerine ekleyen İmamoğlu, “Kartal’da 20’den fazla insan, çöken binada hayatını kaybetti. Şimdi, İstanbul’un riskli binaları için, ‘Üç ayda tespit edin’ demişler, talimat vermişler. Neredeydiniz bugüne kadar? Kartaldaki binanın yıkılmasını mı beklediniz?” ifadelerini kullandı. İmamoğlu’nun açıklamaları şöyle: 

“İŞTE SEÇTİĞİM ADAM BU, DİYECEKSİNİZ”

“Oy verenler, vermeyenler demeyeceksin. Benim için oy verenler de vermeyenler de aynı. Oy verenlere teşekkür ederim. Ama biliniz ki, oy vermeyenlere de layık olacağım. Siz de diyeceksiniz ki, ‘İşte seçtiğim adam bu.’ Biz Mevlana’nın, Hacı Bektaş Veli’nin ahlakını sahiplenmişiz. Bu ülkede, bu güzel evlatların bakışlarıyla, bu şehre hizmet etmemek elde değil.”

“2 AYDA 180 BİN KİŞİ DAHA İŞSİZLER ORDUSUNA KATILDI”

“Benim en büyük projem, bu şehrin Kadıköy’deki Ahmet’ini, Ümraniye’deki Rabia’sını, Bağcılardaki Mehmet’ini eşitlediğim zaman, ben bu şehrin en büyük belediye başkanıyım. Bizim bu şehirde neredeyse 5 milyon çocuğumuz var. Bu çocuklara sahip çıkmak; geleceğe, bu şehre sahip çıkmaktır. Sadece 2 ayda 180 bin kişi daha işsizler ordusuna katıldı. 4 milyonun üzerinde işsiz var bu ülkede. Bu sorunları kol kola aşacağız. Bu şehirde sanayicisi ile çalışanı ile iş birliği yaratarak bu sorunu aşacağız. Ama önce yoksulluğa yardımcı olacağız.”

“20 SENEDE DEPREM KONUSUNDA BİR ŞEY YAPMADILAR”

‘Kimin parasını kime veriyorsun?’ diyorlar. Ben 16 milyonun parasını 16 milyona veriyorum. Bu kadar net… İstanbullu komşusu aç yatarken tok yatmaz. Biz vatandaşa yardım edip insan ayırt etmezken, göreceksiniz herkes mutlu olacak. 20 sene geldi geçti, deprem konusunda hiçbir şey yapmadılar. Bir şey yapsalar ben onları da başımın üzerinde taşırım.”

“KARTAL’DAKİ BİNANIN YIKILMASINI MI BEKLEDİNİZ?”

“Kartal’da 20’den fazla insan, çöken binada hayatını kaybetti. Şimdi, İstanbul’un riskli binaları için, ‘Üç ayda tespit edin’ demişler, talimat vermişler. Neredeydiniz bugüne kadar? Kartaldaki binanın yıkılmasını mı beklediniz? Mülteci sorunu var bu şehirde. Aklıselim ilgilenmediler. İnsanlara bakarız, koruruz ama ilgilenemediler. Doğrusu bu değil. Böyle olmaz.”

“400 KİLOMETRE METRO YAPACAKLARDI 170 KİLOMETREDE KALDILAR”

“Ulaşımda iflas ettiler. Halkalı-Gebze hattını açtılar. Tebrik ederim ama 8 yıl sürer mi? Yapamadılar. Çok net söylüyorum. 400 kilometre metro yapacaklardı. 170 kilometrede kaldılar. Yoruldular, enerjileri bitti. Enerjisi olmayanlar İstanbul’u yönetemez. Bu kente dünyaya gözü açık, bir kişiden talimat almayan, halkından talimat alan birisi lazım… Çok net, yoruldular. Ne yapacaksınız biliyor musunuz? Gönderin gitsinler. Emekli edin. Biraz aynaya, kendilerine baksınlar. ‘Nerede yanlış yaptık?’ desinler.”

“AKP’LİLERİ GENEL BAŞKANLARINDAN DAHA ÇOK DÜŞÜNÜYORUM“

“Bizi terörist gruplarla ittifakla suçluyorlar. Hadi oradan! Birileri buradan nemalanmak isteyebilir ama bu insanlar buna fırsat vermeyecek. Biz halkımızın hepsini; Laz’ını, Çerkez’in, Kürt’ünü, hep birlikte kucaklayacağız. Ben AKP’lilerin oyunu da alacağım göreceksiniz. Çünkü ben onların genel başkanından daha çok onları düşünüyorum. Gelmiş geçmiş en demokrat belediye başkanı olacağım, göreceksiniz. Ben herkesin belediye başkanı olmak, bu güzel topraklarda belediye başkanlığı yapmak için her akşam Allah’ıma yalvarıyorum. Bu bana bir lütuf. Denizde bir kum tanesi olduğumuzu unutmayıp bu şehri geleceğe hep beraber hazırlamalıyız.”

Etiketler: » »
Share
1534 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ