logo

CHP’NİN ÜMRANİYE ADAYI CAFER AKTÜRK KİMDİR?

CHP Ümraniye belediye başkan adayı belli oldu. Peki Ümraniye belediye başkan adayı Cafer Aktürk kimdir, kaç yaşındadır?

HABER: Kerim ÖZTÜRK // Ümraniye Gündemi Gazetesi // 28.01.2019


CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Belediye başkan adaylarını açıkladı. CHP, Ümraniye’nin kaderini değiştirecek belediye başkan adayı olarak Cafer Aktürk’ü açıkladı.  Peki Ümraniye belediye başkan adayı Cafer Aktürk kimdir, kaç yaşındadır?

1965 Sivas Zara doğumlu. 1975 yılından itibaren İstanbul Ümraniye’de yaşamakta. Yıldız Teknik Üniversitesi Makina mühendisliği bölümünden 1986 yılında Makina Mühendisi olarak mezun oldu. Yine aynı üniversitede 1988 yılında Endüstri Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu. 1988 yılında kurduğu mühendislik şirketinde halen aktif olarak ticari faaliyetini yürütmekte.

2011 yılında aktif olarak siyasete başladı. 2012-2014 ilçe sekreterliği ve 2015 aralık ayından itibaren ilçe başkanlığı görevini yaptı.

Makina Mühendisleri Odası, Tesisat Mühendisleri Derneği üyesi. Bolucan Köyü Derneği kurucu başkanlığı ile 3 yıl dernek başkanlığını yaptı.

Sivas Zara Yardımlaşma Derneği kurucu yönetim kurulu üyeliği ve Zara Dernekler Federasyonu ile SİVKON dernek üyeliği bulunmakta.

Evli ve bir çocuk babası.

Etiketler: » »
Share
1278 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ