logo

BATI’NIN ANNELER GÜNÜ TİYATROSU!

Maddi refahını emperyalist politikalarına borçlu olan Batı dünyası, annelerimize olan sevgimizi, kapitalizmin aşkına kurban etti. Yemen, Suriye, Irak, Somali, Afganistan, Arakan ve daha nicelerinde anneler sefalet pençesinde kıvranırken; obezitenin can aldığı Batılı ülkelerde ise annelik bir istismar aracına dönüştü.

Ortadoğu başta olmak üzere İslam coğrafyasında yaşayan annelerin gözlerinden akan her damla yaşta vebali olan Batı’nın anneler günükomedisi, ikiyüzlülüklerini gözler önüne serdi. Anne-evlat sevgisini kapitalizmin emrine veren ve büyük bir tüketim çılgınlığının doğmasına neden olan Batı, en temiz duygularımızı bile katletti. Yemen, Suriye, Irak, Somali, Afganistan, Kenya, Arakan ve daha nicelerinde anneler sefalet pençesinde kıvranırken; obezitenin can aldığı Batılı ülkelerde ise annelik bir istismar aracına dönüştü.

Anne sevgisini bile sömürüyorlar

Gölgesini paraya çeviremeyeceği ağacı bile kökünden kesen’ sapkın bir anlayışa sahip olan Batı, anneler günü adı altında da, büyük bir sömürüye imza atıyor. Sevgililer günübabalar günü gibi anlamsız tiyatrolarla milletin cebindeki paraya göz diken Batı, anne gibi kutsal bir varlığı, bir tek güne hapsederek de büyük bir bilişsel soykırım gerçekleştiriyor. ‘Cennet annelerin ayağı altındadır’ hadisi şerifini destur edinmiş bir ümmete, ‘anneler günü’ parodisinin dayatılmaya çalışılması dikkat çekiyor. Müslüman için bir gün değil her gün anneler günüyken, emeğin ve edebin sembolü annelerimize olan saygımızı paraya tedavül etmek isteyen Batı’nın, çirkin tiyatrosu büyük yıkımlara da kapı aralıyor. İslam coğrafyasındaki annelerin gözünden akan her damla yaşın vebalini üzerinde taşıyan Batı’nın, anneler üzerinden propaganda yapması ise tarihin en büyük ‘yalanı’ olarak arşivlerdeki yerini aldı.

Kaynak: Yeniakit

Etiketler: » » »
Share
1059 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ