logo

BAKKALLAR ODASI BAŞKANLIĞINI KAYBEDİNCE…

Çubuk Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası’nda iki dönem başkanlık yapan Sadık Karabal, geçtiğimiz günlerde yapılan seçimde kaybedince, iki yıllık maaş alacağı olduğu iddiasıyla odasını icraya verdi.

Çubuk Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası 14 Ocak’ta olağan genel kurulunu gerçekleştirmiş, iki dönem başkanlık yapan Sadık Karabal seçimi kaybederek görevi Harun Yazıcı’ya devretmişti.

Oda seçimini kaybeden eski Başkan Sadık Karabal, ilginç bir olaya imza attı.

Sadık Karabal, 2016 ve 2107 yılı içerisinde hiç maaş almadığını belirtip, 45 bin TL’yi geçen ücreti odadan tahsil edebilmek için odayı icraya verdi.

Sadık Karabal’ın bu davranışı Çubuk Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası tarafından büyük tepkiyle karşılandı.

Odanın sosyal medya hesabı üzerinden Karabal’ın gönderdiği icra belgesinin resmi paylaşıldı. Yapılan paylaşımda Sadık Karabal’ın maaş almak istemediğine dair üyelerine verdiği söz de hatırlatıldı.  

ÜYELERİNE MAAŞ ALAMAYACAĞIM DEMİŞTİ

Çubuk Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası, sosyal medyada paylaştığı icra belgesinin altına şu notu düştü: “14.01.2018 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısında,maaş hakkı alacağı olduğunu, ama bu işi severek hizmet amaçlı yaptığını dolayısıyla bu parayı almak istemediğini beyan eden Eski Başkan Sadık Karabal’ın odamızı hacze verdiğinin belgesidir.Takdir üyelerimizindir”

45 BİN TL ALACAĞI VAR

01.01.2016 ile 31. 12.2017 tarihleri arasındaki maaş almadığını belirten eski Başkan Sadık Karabal, odadan 45.305.79 TL alacağı bulunuyor.

Kaynak: Gazete İlk Sayfa

Share
794 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ